فورد از محصولات مختص خدمات ویژه پرده برداری کرد

فورد از نمونه‌ی ویژه‌ای از F-۱۵۰ رونمایی نمود که در سال ۲۰۱۸ به بازار وارد خواهد گشت و برای انجام خدمات ویژه در نظر گرفته شده است. با موتوتلهمراه باشید.

فورد نمونه‌ی آپدیت شده از پیکاپ F-۱۵۰ را برای سال ۲۰۱۸ پرده برداری نمود. این محصول با اسم کوتاه شده‌ی SSV معرفی می‌گردد که مخفف شده‌ی عبارت خودروی خدمت خاص می‌باشد. همین‌طور این تولید کننده‌ی خودرو، نمونه‌ای از شاسی‌بلند اکسپدیشن را با همین اسم پرده برداری نموده است که در سال ۲۰۱۸ به بازار وارد خواهد گشت و موارد استفاده‌ی ویژه‌ای برای کارکنان دولتی، پلیس‌ها و خدمات ناوگانی فراهم خواهد نمود. مدیر قسمت بازاریابی محصولات پلیس فورد، استفان تیلور، در این باره گفته است: «محصولات سواری که توسط فورد برای نیروهای گشت زنی پلیس طراحی گشته‌اند، در همه‌ی نقاط آمریکا پرطرف‌دارترین و کارآمدترین خودروهای پلیس به حساب می‌آیند؛ با این حال بعضی آژانس‌ها و مکان‌ها نیازمند خودرویی هستند که قادر به جابه‌جایی ۵ سرنشین درکنار همه‌ی تجهیزات باشد و در موارد اضطراری داری امکانات بیرون جاده‌ای نیز باشد؛ در این قسمت نوبت به نام بردن از خودروهای F-۱۵۰ SSV و اکسپدیشن SSV می‌رسد.»
هردو محصول از دومین نسل موتور اکوبوست ۶ سیلندر و ۳.۵ لیتری فورد بهره می‌گیرند که از مدل V-شکل و تجهیز شده با سامانه‌ی توئین توربو می‌باشد. همین‌طور قابلیت سفارش نمونه‌ی F-۱۵۰ SSV با موتور ۸ سیلندر خورجینی با گنجایش پنج لیتر در نظر گرفته شده است. هردو موتور به جعبه‌دنده‌ی ده دنده‌ی اتوماتیک وصل خواهند بود که سامانه‌ی استاپ/استارت هم روی آن در نظر گرفته شده است. به منظور پاسخ دادن به مصرف‌های برقی، سامانه‌ی الکتریکی این محصولات با مدل استاندارد تفاوت دارد و از یک آلترناتور تازه با خروجی ۲۴۰ آمپر استفاده می‌کند. مدل ۲۰۱۸ اکسپدیشن SSV با یک دیفرانسیل لغزش محدود هم تجهیز شده است که کنترل برقی و ضریب جابه‌جایی نیروی ۳.۷۳ به ۱ دارد. در درون این محصول صندلی‌های نیمکت مانند از جنس وینیل قرار داده شده‌اند که نحوه‌ی چینش آن‌ها با مدل استاندارد اندکی تفاوت دارد و قدرت انعطاف محدودتری برای راننده مهیا می‌کند. به منظور آسان شدن تنظیف فضای درونی این محصول، همه‌ی قسمت‌های کف و سقف خودرو به جای موکت با وینیل کاور شده‌اند. فورد F-۱۵۰ SSV را در نمونه‌ی XL و در ۲ مدل اندازه‌ی اتاق دربرگیرنده‌ی سوپر کرو و سوپر کب می‌توان سفارش داد و قابلیت سفارش این محصول به شکل دیفرانسیل عقب یا ۴ چرخ متحرک فراهم شده است. مدل اکسپدیشن SSV، محصولی با بدنه‌ی آلومینیومی، جعبه‌دنده‌ی ده سرعته و تودوزی وینیل می‌باشد که اهرم تعویض دنده‌اش بر روی ستون فرمان نصب شده است.