معین موتورز، نماینده رسمی سئات در ایران

همه ایرانی‌ها کمپانی فولکس واگن را می‌شناسند، شاید برخی تصور کنند که محصولات این خودرو تنها به همان خودروهایی محدود می‌شود که آرم زیبای فولکس واگن را دارند در صورتی که چنین نیست. این کمپانی زیرمجموعه‌های متعددی در بخش‌های مختلف حمل‌ونقل دارد و از بین آن‌ها می‌توان به سئات، اشکودا ، آئودی، پورشه، بنتلی، لامبورگینی و بوگاتی در بخش خودروهای سواری، لوکس و سوپر اسپرت و فولکس ، مان و اسکانیا در بخش خودروهای تجاری اشاره کرد. با این اوصاف فولکس واگن عظیم‌ترین خودروساز دنیا به حساب می‌آید. بهره بردن از این خودروها برای ایرانی‌ها بدون واسطه و به طور مستقیم از نمایندگی آن گزینه ایده‌آلی است. البته جای هیچ نگرانی نیست، چرا که تمام تدبیرات توسط فولکس واگن اندیشیده شده و سئات اسپانیا به عنوان اولین برند زیر مجموعه این شرکت خودروسازی وارد ایران شده است. رقابتی سخت برای کسب جایگاه پرفروش‌ترین‌ها همواره بین فولکس و تویوتا وجود دارد که در سال ۲۰۱۶ فولکس با اقتدار همیشگی خود تویوتا را پشت سر گذاشت و مقام اول را کسب کرد. با موتوتلهمراه باشید.

به سئات بپردازیم. این خودروساز اسپانیایی در سال ۱۹۵۰ توسط انستیتوی ملی صنعت اسپانیا و با کمک آغازین شرکت فیات بنیان نهاده شد. شرکت سئات در شهر مارتورل در نزدیکی بارسلون است و به‌طور رسمی در بارسلون به ثبت رسیده است. تا سال ۲۰۰۰ مجموع تولیدات سئات، ۵۰۰۰۰۰۰ دستگاه بود، که تا سال ۲۰۰۶ این رقم، از مرز ۱۶ میلیون خودرو گذشت، که ۶۶ میلیون دستگاه از این خودروها، توسط کارخانه خودروسازی مارتورل تولید شده‌است. از سال‌های میانی آخرین دهه قرن بیستم آلمانی‌ها کنترل و مالکیت سئات را در اختیار دارند. اکنون ١٠٠ درصد سهام این خودروساز اسپانیایی درمالکیت فولکس آلمان قرار دارد. خودروهای سئات از موتور، گیربکس، قوای محرکه و پلت فرم یکسانی با خودروهای فولکس واگن بهره می‌برند. خودروهای سئات و فولکس نیز از نظر فنی، قوای محرکه و پلت فرم کاملا یکسان هستند و تنها بدنه و ظاهری متفاوت دارند.  و اما در ایران این معین موتورز است که نمایندگی کاملا رسمی سئات را در ایران گرفته است و این نمایندگی چون دیگر نمایندگی‌ها در جای جای دنیا در سایت رسمی سئات ثبت شده است.
معین موتورز علاوه بر نمایندگی سئات نماینده فروش برندهای دیگری چون پورشه و فولکس واگن را در کارنامه خود دارد. نام این نمایندگی چندی پیش در مرکز اصناف ایران نیز به طور رسمی به ثبت رسید. شرکت بازرگانی معین موتورز اولین و تنها نماینده رسمی پورشه آلمان، در ایران فعالیت رسمی خود را از اردیبهشت ۱۳۸۹ آغاز کرده است. کلیه تجهیزات و امکانات این مرکز دقیقا طبق استانداردهای شرکت پورشه آلمان و تحت نظارت همه جانبه آن شرکت اجرا شده است. از امکانات مرکز پورشه تهران می‌توان به نمایشگاه اختصاصی اتومبیل‌های پورشه، تعمیرگاه و مرکز خدمات پس از فروش، کلوپ دوستداران پورشه و کافی‌شاپ داخل مجموعه اشاره کرد. هدف شرکت معین موتور تعریفی جدید و متفاوت از ارائه خدمات خودرویی در ایران است. معین موتورز با بهره‌گیری از کادر مجرب آلمانی و ایرانی و با استفاده از پیشرفته‌ترین تجهیزات فنی، بهترین خدمات پس از فروش شامل سرویس‌های دوره‌ای، خدمات شامل گارانتی و وارانتی و همچنین تعمیرات را به مشتریان خودروهای خود ارائه می‌کند. علاقه‌مندان می‌توانند این نمایندگی را در خیابان عباس آباد تهران در محل سابق نمایشگاه اتو پورشه بیابند. خودروهای سئات در بازار اروپا و جهان بعنوان خودروهای اسپرت با عملکرد خیره‌کننده و هندلینگ و شتاب بالا شناخته می‌شوند. رویکرد این برند از خانواده فولکس واگن جذب خریداران جوان و علاقه‌مند به عملکرد اسپرتی بوده است که در این زمینه بسیار موفق عمل کرده است.