برند‌های هوندا، تویوتا و بی‌ام‌دابلیو در عرصه‌ی سوخت‌های هیدروژنی (پیل سوختی) سرمایه‌گذاری‌های هنگفتی انجام داده‌اند و اکنون بی‌ام‌و نسل تازه‌ی ایستگاه‌های سوخت هیدروژنی را به کمک کمپانی شل، پرده‌برداری نموده است. با موتوتلهمراه باشید.

قسمت طراحی بی‌ام‌دابلیو در حال کار کردن بر روی پروژه‌ای به همراه منبع عظیم نفتی و سوخت‌رسانی دنیاست. کار مشترک این برند تولید خودرو با کمپانی شل، با پرده‌برداری از یک ایستگاه ارائه‌ی سوخت هیدروژنی ممکن گشته است. این جایگاه به نام اواسیس پرده‌برداری شده است و دیروز، در حین برنامه‌ای در هانوفر آلمان رونمایی گشت.

جایگاه سوخت‌گیری در قسمت خارجی مانند حرف L بهره‌برداری شده است و عرض متناسبی برای جای‌گرفتن نمایش‌گر دارد. وضعیت شیک و زیبای این بخش، به‌ جز دارا بودن یک قالب به‌روز و دوراندیش، همه‌ی امکانات فنی مربوط به این تکنولوژی را مخفی نموده و از چشم همه به دور گذاشته است. به‌جز طرح زیبا و جذاب، مهندسین بی‌ام‌دابلیو با نصب کردن یک نمایش‌گر با طول زیاد در راستای ایستگاه، مکان بسیار خوبی برای نشان دادن اطلاعات مربوط به گرفتن سوخت، هزینه‌های مرتبط و پیام‌های فنی یا تبلیغ‌های مربوط به پیل سوختی مهیا نموده‌اند.

در قسمت نازل هم نوآوری‌های خوبی انجام شده است. فرآیند بلند کردن و گذاشتن نازل در ایستگاه ویژه، آسان‌تر‌ از سایر نمونه‌های شبیه به این در پمپ بنزین‌ها در نظر گرفته شده است و لوله‌ی مربوط به این بخش به سادگی جمع می‌گردد که اگر چه ظاهرش بسیار به نازل‌های عادی شبیه است؛ ولی با یک نمایش‌گر کوچک، در حین به کارگیری، بسیار به‌روزتر بوده و کارایی بیشتری خواهد داشت.

در زمان رونمایی از این ایستگاه، مدیر قسمت هیدروژن کمپانی شل به خبرنگارها گفت: «ما بسیار خرسندیم از این که با قسمت دیزاین بی‌ام‌دابلیو همکاری کردیم و این ایستگاه هیدروژنی حاصل آن شده است‌. بهره‌برداری از این ایستگاه تاثیر به‌سزایی در جلب نظر مردم به سوخت‌های هیدروژنی خواهد داشت و سبب توسعه‌ی هرچه بیشتر این فناوری می‌گردد، هم‌چنین نه فقط سوخت‌گیری را آسان‌تر می‌نماید، بلکه پیل سوختی را به عنوان یک مورد انتخابی در سال‌های آتی این عرصه به همه می‌شناساند.