یکی از زیباترین و پرطرفدارترین محصولات شاسی‌بلند مرسدس بنز، به شکل محدود شده در دو نمونه ارائه می‌گردد. این محصولات رده‌ی G، به وسیله‌ی دپارتمان دیزاینو فراهم گشته‌اند. با موتوتلهمراه باشید.

بیشتر از ۳۸ سال از ارائه‌ی مرسدس رده G گذشته است و این محصول، با شکل و قیافه‌ای مشابه به طرح نخستین، هنوز هم پرطرفدار و جذاب است. بر اساس شنیده‌ها، مرسدس بنز در دهه‌ی ۱۹۷۰، تمایلی به تولید محصولی در این رده از خود نشان نمی‌داد و طبق تقاضای پادشاه خلع شده‌ی ایران، شروع به طراحی و ساخت سری G با مقصود بهره‌گیری در ارتش نمود. در حال حاضر، نه فقط این خودرو در ارتش ۴۵ کشور جهان به کار گرفته می‌شود، بلکه به عنوان سازه‌ای شیک با تجهیزات ویژه، توجه بازار جهانی را به خود جلب کرده است.

مدت زمانی می‌گذرد که ساخت این محصول در گروه مرسدس بنز به پایان رسیده است تا سری تازه‌‌اش، خیلی زود پرده‌برداری گردد. طرفداران این مدل، اکنون از نسخه‌های توانمند ساخت AMG با کدهای G۶۳ و G۶۵ بهره خواهند برد؛ ولی خواهند توانست با پرداختن مبلغی تقریبا کم‌تر، نمونه‌های اخیرا رونمایی شده و ویژه‌ی رده‌ی G را خریداری نمایند. مرسدس اذعان داشته که طراحی داخلی این محصولات به وسیله‌ی دپارتمان دیزاینو انجام شده است و فقط در اروپا ارائه خواهند گشت.

رنگ‌های ویژه‌ی این سری، قرمز درخشان و خاکستری مات می‌باشند. رینگ‌های اسپورت ۱۹ و ۲۱ اینچ را در ۲ نمونه می‌توان سفارش داد که دربرگیرنده‌ی رنگ‌های مشکی و خاکستری به کار گرفته شده در G۶۵ و G۶۳ می‌باشد. در نمای درونی صندلی‌های مدل AMG به چشم می‌خورند که با دو ترکیب رنگ سیاه و قهوه‌ای یا سیاه و قرمز تولید گشته‌اند. به‌جز رنگ‌های قرمز و قهوه‌ای، ۴ رنگ دیگر را نیز می‌شود برای فضای درونی تقاضا کرد. کاور اصلی صندلی‌ها از جنس چرم باکیفیت ناپا می‌باشد و برای روی داشبورد می‌شود فیبر کربن را برگزید. کاور فرمان و صندلی‌های این محصولات تماما دوخت دست و نتیجه‌ی تلاش برند دیزاینو می‌باشد.

در این مدل‌ها از مرسدس رده‌ی G، دو موتور از مدافتاده دیزلی و بنزینی را می‌توان سفارش داد. مدل بنزین‌سوز با کد G۵۰۰ از موتور هشت سیلندر ۵.۵ لیتری بهره می‌گیرد که دارای توان ۳۸۸ اسب بخار و گشتاور ۲۳۰ نیوتن متر می‌باشد. این نمونه با کمترین میزان تجهیزات و با طرح درونی دیزاینو، تقریبا ۱۳۲۰۰۰ دلار ارزش خواهد داشت. نمونه‌ی دیزلی با کد G۵۳۰d، قادر به ایجاد توان ۲۴۵ اسب بخار و گشتاور ۶۰۰ نیوتن متر می‌باشد و با کابین دیزاینو، رنج ارزش تقریبا ۱۲۰۰۰۰ دلاری دارد. نمونه‌های فول‌آپشن مرسدس رده‌ی G با تجهیزات دیزاینو که با Exclusive Edition معرفی می‌گردند، امکان دارد ارزششان تا ۳۱۴۰۰۰ دلار نیز برآورد شود. شایان ذکر است که ارزان‌قیمت‌ترین نمونه‌ی مرسدس رده‌ی G در بازارهای دنیا، با موتور و امکانات فنی کد G۵۵۰ عرضه می‌گردد.

موتور این نمونه، چهار لیتری هشت سیلندر با توان ۴۱۶ اسب بخار می‌باشد که در کنار گشتاور ۶۱۰ نیوتن‌متر، در مدت ۵.۷ ثانیه به سرعت صد کیلومتر در ساعت دست پیدا می‌کند. ارزش این مدل تقریبا ۱۲۵۰۰۰ دلار می‌باشد و خیلی زود با نسل تازه‌ای جایش را عوض خواهد کرد. برای طرفداران نمونه‌های AMG، نمونه‌ی G۶۵ را با رنج ارزشی ۲۲۰۰۰۰ دلار می‌شود خریداری نمود. این محصول با موتور دوازده سیلندر و شش لیتری تویین توربو ارائه می‌گردد که دارای توان ۶۲۱ اسب بخار و گشتاور ۱۰۰۰ نیوتن متر می‌باشد. تقریبا پنج ثانیه طول خواهد کشید تا G۶۵ به سرعت صد کیلومتر در ساعت دست یابد.