برند DS به عنوان زیرمجموعه‌ی شیک تولید خودروی سیتروئن مشغول به کار است و در بازار ایران نیز وارد شده است. مدل DS۷ با نمونه‌ی لاپرمیر اخیرا در اروپا آغاز به ثبت نام کرده است و به احتمال زیاد وارد ایران نیز خواهد شد. با موتوتلهمراه باشید.

طبق نظر عموم، خودروی DS۷ با عنوان کراس‌بک، نظر بازار سخت‌پسند انگلیس را به خود جلب نموده است. مدیرهای DS، اکنون پیش‌ فروش نمونه‌ای فول آپشن و ساخت اندک خودروی DS۷ با اسم لاپرمیر را از این ایالت شروع نموده‌اند. مدل لاپرمیر، فقط با رنگ‌های سفید مروارید، خاکستری متالیک و سیاه شفاف ارائه خواهد گشت و در قسمت درونی، با چرم باارزش ناپا با طراحی آرت رابیس تزیین خواهد شد. این کاور به‌جز صندلی‌ها، سقف و داشبورد این محصول را نیز پوشش خواهد داد.

بر روی داشبورد، یک ساعت گران‌بها از برند BRM فرانسوی هم کار گذاشته شده است که خودش دارای قیمت بسیار زیادی است. رینگ‌های مختص این محصول آلومینیومی بوده و ۲۰ اینچ می‌باشند. دو صفحه نمایش پهن دوازده اینج در کابین این محصول در نظر گرفته شده است که در بین داشبورد و قسمت عقبی فرمان نصب شده است. چراغ‌های روشن کننده‌ی روز، LED می‌باشند و میزان نورشان به صورت اتوماتیک تنظیم می‌گردد.
سامانه‌ی کروز کنترل هوشمند با امکان کم و زیاد کردن خودکار سرعت در لاپرمیر قرار داده شده است. هدایت اتوماتیک میان لاین‌ها، راندن با دید در هنگام شب به وسیله‌ی صفحه نمایش در قسمت عقبی فرمان و تکنولوژی سامانه‌ی تعلیق پوینده نسبت به وضعیت راه که جزییات مورد احتیاج را به وسیله‌ی دروبین جلویش به دست می‌آورد، از دیگر امکانات این محصول به حساب می‌آیند.

دو موتور بنزینی و دیزل برای تقاضا کنندگان لاپرمیر، قابل برگزیدن هستند که هر دوتایشان از برترین‌های جهان در سطح خودشان محسوب می‌شوند. موتور بنزینی ۱.۶ لیتری با توربوشارژ فعالیت می‌نماید و دارای توان ۲۲۵ اسب بخار می‌باشد. DS۷ با این موتور در مدت ۸.۳ ثانیه به سرعت صد کیلومتر در ساعت دست می‌یابد و ماکسیمم سرعت ۲۳۰ کیلومتر در ساعت را میسر خواهد نمود.
موتور دو لیتری دیزلی دارای تکنولوژی BlueHDi می‌باشد که توان ۱۸۰ اسب بخار را ایجاد می‌کند و DS۷ را بعد از ۹.۴ ثانیه به سرعت صد کیلومتر در ساعت سوق می‌دهد. ماکسیمم سرعت این محصول با موتور دیزلی، ۲۱۰ کیلومتر در ساعت برآورد شده است. میانگین مصرف سوخت این محصول با موتور بنزینی، شش لیتر در هر صد کیلومتر و با موتور دیزل، تقریبا چهار لیتر گازوییل استاندارد اروپا در هر صد کیلومتر می‌باشد.
تفاوتی ندارد که نمونه‌ی لاپرمیر از DS۷ با کدام موتور تقاضا گردد؛ این محصول در هر دو وضعیت، رنج قیمتی ۵۵ هزار دلار را دارا است و فقط به شکل دیفرانسیل جلو با جعبه‌دنده‌ی خودکار هشت سرعته ارائه خواهد گشت.