گران‌قیمت‌ترین سازه‌ی لکسوس، LC۵۰۰

کوپه‌ی پرچم‌دار تازه‌ی لکسوس یعنی همان LC۵۰۰ از ماه می در نمایندگی‌های فروش این کمپانی در ایالات متحده ارائه خواهد گشت و طرفداران کوپه‌های لوکس خواهند توانست آن‌ها را بخرند. ارزش LC۵۰۰ با تقاضای همگی تجهیزات به ۱۰۸۲۰۶ دلار می‌رسد که آن را تبدیل به گران‌قیمت‌ترین سازه‌ی لکسس می‌نماید. این کوپه‌ی شیک ساخت ژاپن در دو نمونه‌ی گوناگون ارائه می‌شود‌. با موتوتلهمراه باشید.

نمونه‌ی نخست LC۵۰۰ نامیده شده است که دارای یک موتور ۵ لیتری V۸ با توان ۴۷۵ اسب بخار و گشتاور ۵۴۰ نیوتن متر می‌باشد. این قدرت به وسیله‌ی یک گیربکس ۱۰ سرعته‌ی خودکار به لاستیک‌های عقبی انتقال می‌یابد. ارزش این نمونه از ۹۲۹۹۵ دلار شروع می‌شود. نمونه‌ی بعدی LC۵۰۰h می‌باشد که از یک موتور ۳.۵ لیتری V۶ در کنار دو پیشرانه‌ی برقی بهره می‌برد. همه‌ی خروجی این سامانه توان ۳۵۵ اسب بخار می‌باشد و ارزش این نمونه‌ی هیبریدی نیز از ۹۷۵۰۵ دلار شروع می‌گردد. نمونه‌های استاندارد این خودرو با آپشن‌های زیادی تجهیز شده‌اند به طوری که همه در بیرون، از چراغ‌های جلوی LED با نوربالای اتوماتیک بهره می‌گیرند و در درون نیز با یک صفحه نمایش‌گر ۱۰‌.۳ اینچی برای سامانه‌ی اطلاعاتی-سرگرمی و ناوبری تجهیز شده‌اند. ایمنی سواره‌ها هم به وسیله‌ی سامانه‌ی کمک به حفظ حرکت بین خط‌ها، سامانه‌ی ترمز اتوماتیک قبل از تصادف، کروز کنترل تطبیق‌پذیر و سامانه‌ی تعلیق چندحالته ضمانت گشته است. برای بدنه‌ی هردو نمونه‌ی LC۵۰۰ هشت رنگ گوناگون را می‌شود سفارش داد که ۷ عدد آن‌ها هزینه‌ای را به قیمت اصلی محصول نمی‌افزایند ولی برای رنگ قرمز تیره بایستی ۵۹۵ دلار بیشتر پرداخت. برای درون هم مشتریان قادر به انتخاب از میان تریم‌‌های قهوه‌ای، مشکی و چرم قرمز می‌باشند. البته تریم داخلی قهوه‌ای را برای رنگ بیرونی قرمز نمی‌توان سفارش داد.
به‌جز این‌ها لکسس تعدادی از تجهیزات را نیز برای LC۵۰۰ عرضه نموده است که راندن آن را بسیار دل‌پذیرتر می‌نماید. گران‌قیمت‌ترین ویژگی این محصول، پکیج کارکرد به ارزش ۵۹۶۰ دلار می‌باشد که البته آن را نمی‌شود برای نمونه‌ی LC۵۰۰h سفارش داد. این پکیج دربرگیرنده‌ی چیزهایی مانند اسپویلر عقب فعال تغییر پذیر نسبت سرعت، فرمان‌پذیری لاستیک‌های عقب، فرمان هیدرولیک تغییر پذیر نسبت به سرعت، سقف فیبر کربنی، تنظیم الکتریکی صندلی‌های جلویی در ۸ طرف همراه با کاور آلکانترا می‌باشد. به‌جز این‌ها، رینگ‌های ۲۱ اینچی فورج‌کاری شده به ارزش ۲۶۵۰ دلار و دیفرانسیل لغزش محدود تورسن به ارزش ۳۹۰ دلار را می‌توان سفارش داد. ولی مشتریانی که حتی از این نیز خواستار امکانات زیادتر با فناوری بالا می‌باشند، می‌توانند پکیج راحت را به ارزش ۱۰۰۰ دلار تقاضا کنند که سامانه‌ی کمک پارک، هشدار ترافیک عقب و کنترل نقطه‌های کور را به LC۵۰۰ می‌افزاید. پکیج آب و هوا هم با ارزش ۲۵۰ دلار برای این محصول در نظر گرفته شده که دربرگیرنده‌ی گرم‌کن غربیلک فرمان، بخاری الکتریکی و برف‌پاک‌کن‌های یخ‌زدا می‌باشد که آخری تنها در نمونه‌ی LC۵۰۰h عرضه می‌شود. برای قسمت درونی این کوپه پریمیوم، تجهیزات دیگری نیز مثل سامانه‌ی صدای لوینسون به ارزش ۱۲۲۰ دلار و یک نمایش‌گر سربالا به ارزش ۹۰۰ دلار هم قابل سفارش می‌باشد.