قیمت و جزئیات تمام و کمال هیوندای جنسیس

برند جنسیس ارائه‌کننده‌ی محصولات لوکس هیوندای می‌باشد؛ ولی نمونه‌ی اسپورت از سری G۸۰ آن، جذاب و سریع هم خواهد بود. با موتوتلهمراه باشید.

نسبت به G۸۰ استاندارد، نمونه‌ی اسپورت این محصول دارای جلوپنجره‌ی کشیده‌تری است تا بتواند فرم باجذبه و باشکوهی به خود بگیرد. سپر عقب نیز از نو طراحی شده است تا در کنار اگزوزهای زیبا و چهارگانه عرضه گردد. آینه‌ی کنار و رکاب‌ها با مدل استاندارد متفاوت هستند و به رنگ مشکی هستند، هم‌چنین رینگ‌های اسپورت ۱۹ اینچ به همراه لاستیک‌های کنتیننتال برایش قرار داده شده است. مشخصه‌ی اسپورت این نمونه در کابین هم به چشم می‌خورد، چرم باکیفیت با رنگ براق و زیبا، در کنار چند قطعه از جنس فیبر کربن در داشبورد، زیبایی قسمت درونی را بیشتر کرده است. در قسمت سقف نیز میکروفایبر به کار برده شده است. فرمان اسپورت و پدال‌های آلومینیومی، آپشن‌های استاندارد این محصول به حساب خواهند آمد. موتور پیشرفته‌ی ۳.۳ لیتری هیوندای در نمونه‌ی اسپورت G۸۰ به کار برده می‌شود که شش سیلندر و توربوشارژر است. توان ۳۶۵ اسب بخار و گشتاور ۵۰۹ نیوتن متر، این محصول ۲۰۵۰ کیلوگرمی را در مدت زمان کم‌تر از شش ثانیه به سرعت صد کیلومتر در ساعت سوق می‌دهد.
این محصول به شکل دیفرانسیل عقب عرضه می‌گردد؛ ولی با سامانه‌ی دو دیفرانسیل هوشمند هم سفارش داده خواهد شد. جعبه‌دنده‌ی شش سرعته و خودکار این محصول پرسرعت‌تر از مدل استاندارد G۸۰ کار می‌کند و با شیفتر‌های پشت فرمان هم قابلیت کنترل شدن دارد. در شرایطی که نمونه‌ی استاندارد G۸۰ تقریبا ۴۲ هزار دلار ارزش دارد، آغاز ارزش نمونه‌ی اسپرت آن از ۵۶ هزار دلار است. جنسیس G۸۰ در پایین‌ترین وضعیت قیمت، دارای موتور ۳.۸ لیتری تنفس طبیعی می‌باشد که توان ۳۱۱ اسب بخار و گشتاور ۴۰۰ نیوتن متر را ارائه می‌نماید. این محصول به منظور دست‌یابی به سرعت صد کیلومتر بر ساعت نیازمند ۶.۵ ثانیه زمان است و در مدت زمان ۱۶ ثانیه به سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت سوق پیدا می‌کند. این محصول در به‌روزترین نمونه‌اش، به همراه موتور ۵ لیتری دیزل عرضه می‌گردد که دارای ۴۲۰ اسب بخار قدرت و ۵۲۰ نیوتن متر گشتاور می‌باشد. این نمونه در مدت زمان ۵.۴ ثانیه به سرعت صد کیلومتر در ساعت دست پیدا می‌کند و با ماکسیمم سرعت محدود گشته به ۲۲۰ کیلومتر بر ساعت عرضه می‌گردد. مصرف سوخت این نمونه، ۹.۵ تا ۱۴ لیتر در صد کیلومتر می‌باشد و به همراه آپشن‌های کاملش، تقریبا با قیمت ۶۰ هزار دلار به فروش خواهد رسید. آپشن‌هایی که می‌شود برای این محصول سفارش داد، ارزان‌تر از  آپشن‌های سایر رقیبان اروپایی هستند؛ اگرچه در بین محصولات کره‌ای بی‌سابقه بوده است. برای نمونه، سامانه‌ی دو دیفرانسیل در کنار شوینده‌ی چراغ‌های جلو و گرم‌کن صندلی‌های نخستین ردیف؛ دارای ارزش ۲۵۰۰ دلار خواهند بود. هم‌چنین با پرداختن ۵۱۰۰ دلار می‌شود از چراغ‌های تمام LED تجهیز شده با تکنولوژی گردش به دو طرف، گرم‌کن صندلی و فرمان، کاور چرم اصل، داشبورد با ترکیب فلز آلومینیوم و چوب، نمایش دادن اطلاعات فنی بر روی شیشه، صفحه مانیتور ۹.۲ اینچی تاچ، سامانه صدای ۱۷ بلندگو، تهویه مطبوع ۲ گانه از برند لکسیکون بهره برد.