مدل کانسپت جیپ با قوای هیبریدی به نام یونتو

کمپانی اتومبیل‌سازی مشهور جیپ در حال آماده شدن برای ساخت نسخه‌های هیبریدی خود در چین می‌باشد. اتومبیل کانسپت یا مفهومی یونتو می‌تواند چشم اندازی از شاسی‌بلندهای فول‌سایز این شرکت را به مشتریان این برند معروف نشان دهد. با موتوتلهمراه باشید.

اسم این اتومبیل جدید جیپ یعنی یونتو در زبان چینی به معنی ابر می‌باشد. این اتومبیل علاوه بر این که یک نسخه‌ی هیبریدی است و در تاریخ خود شرکت جیپ دارای اهمیت است از نظر سایز و ابعاد بدنه نیز در میان اتومبیل‌های دیگر این شرکت مشهور در چند سال اخیر هم بی‌سابقه است. شکل ظاهری یونتو دارای مشخصاتی است که می‌توان گفت طراحان این اتومبیل شکل ظاهری دیگر اتومبیل‌های جیپ را با نگاهی به آینده مخلوط کرده‌اند. در قسمت‌های مختلفی مانند جلوپنجره‌ با خطوط عمودی و متشکل از ۷ قسمت، چراغ‌های LED شبیه مدل جدید گرندچروکی و حالت خاص گلگیرها شاهد تکاپوی طراحان و مهندسین جیپ برای وفادار ماندن به ویژگی‌های اصلی این اتومبیل و برند هستیم. در داخل کابین این اتومبیل هم این اتومبیل دارای طراحی‌ای است که از انتظارها فراتر می‌رود و همین هم این اتومبیل را با این کابین غیر قابل تولید انبوده به نظر می‌رساند. برای مثال سه نمایشگر عریض، روی داشبورد و پشت فرمان این اتومبیل عظیم وجود دارند و این در حالی است که پشت صندلی‌های ردیف اول و دوم هم نمایشگرهای زیادی قرار گرفته‌اند تا همه‌ی LCD های این اتومبیل را به عددی مثل دوازده برسانند.
هنوز اطلاعات کاملی از مشخصات فنی پیشرانه و تجهیزات مربوط به سیستم هیبریدی این اتومبیل کانسپت جیپ منتشر نشده است و خود این امر نشان از این دارد که شرکت جیپ همچنان در حال پیشرفت و ارتقای این اتومبیل است. شرکت جیپ در اصل به عنوان زیرمجموعه‌ای از گروه خودروسازی فیات کرایسلر معروف به FCA به شمار می‌آید که البته در بخش‌هایی مانند موتورهای الکتریکی و پیشرانه‌های هیبرید نوآور و پیشتاز می‌باشد و از این رو نمی‌شود آن را با دیگر گروه‌های خودروسازی در این صنعت قیاس کرد. این اتومبیل کانسپت جدید جیپ از نظر اقتصادی قابل تولید به نظر نمی‌آید ولی از دو نظر می‌تواند برای طرفداران اتومبیل‌های شاسی بلند جذاب باشد. یکی این که کمپانی جیپ با این اتومبیل کانسپت نشان داده است که می‌تواند شاسی و پلت‌ فرم مخصوص یک اتومبیل هفت نفره را با وفادارای به اصول طراحی خود با موفقیت طراحی کند و بسازد. تولیدات این شرکت مشهور همین الان هم در بازار اتومبیل جهانی به خصوص در آمریکای شمالی دارای فروش بالایی هستند ولی جای خالی یک شاسی ‌بلند فول ‌سایز در میان محصولات این برند حس می‌شد که با این اتومبیل کانسپت پر می‌شود. از طرفی دیگر هم باید گفت که شرکت‌های بسیاری در حال حاضر در حال طراحی و تولید اتومبیل‌های مختلفی با استفاده از پیشرانه‌های هیبریدی و تمام برقی می‌باشند که خود آن‌ها هم می‌توانند با تکنولوژی خودشان به کمک جیپ بیایند. در کنار تمام این‌ها باید این نکته هم گفه شود که کارشناسان باور دارند که اتومبیل‌های الکتریکی آینده در قسمت باتری و قطعات فنی تا حد زیادی به کشور چین وابسته خواهند بود.