ده اتومبیلی که تا کنون کارنامه‌ای بدون ایراد داشته‌اند کدامند؟

یکی از فاکتورهای مهم در هنگام خرید یک اتومبیل که همه آن را در نظر دارند امنیت و قابل اطمینان بودن آن اتومبیل است. قابل اطمینان بودن در تمامی وسایل نقلیه از جمله عمومی و شخصی نکته‌ای بسیار مهم محسوب می‌شود زیرا مشکلات فنی ممکن است اتومبیل را پس از مدتی از پای دربیاورد و پس از مدتی بعد از آن هم ممکن است اتومبیل زمین‌گیر شود و خریدار را وادار کند که اتومبیل دیگری خریداری کند. از کار افتادن بلوتوث یک اتومبیل برای مثال می‌تواند موضوع بحث رانندگان برای ساعت‌ها باشد ولی با پیمودن مسافت‌های طولانی با یک اتومبیل است که همین مشکل کوچک فنی نامطمئن بودن یک اتومبیل را برای راننده آشکار می‌کند. این طور گفته می‌شود که پس از طی مسافتی برابر با حدود ۲۰۰.۰۰۰ مایل یک اتومبیل تمام ایرادات خود را نشان می‌دهد و اگر بخواهد ایراد بزرگی داشته باشد در همین زمان رخ می‌دهد. پارسال تحقیقی گسترده و دقیق به وسیله‌ی iSeeCars انجام شد که در آن در حدود 1.1 میلیون نفر نظرات خود را اعلام کردند و در پایان نتیجه این تحقیق هم طبق معمول به صورت یک مقاله منتشر گردید. در این مقاله خواننده با لیستی روبرو می‌شود که از اتومبیل‌های تشکیل شدهاست که پس از طی حدود ۲۰۰.۰۰۰ مایل کمترین میزان ایرادات را داشته‌اند و یا اتومبیل‌هایی که بیشترین ایرادات فنی را از خود نشان داده‌اند. در ادامه قصد داریم به معرفی ده اتومبیلی که به عنوان اتومبیل‌های بدون مرگ و ایراد شناخته می‌شوند بپردازیم.

10. هوندا سیویک
سیویک دارای دو مدل بنزینی و هیبریدی است که مدل دوم که چند سالی هم هست که در حال فروخته شدن می‌باشد در قسمت‌های گوناگونی مثل باتری خودرو دارای ایراداتی بوده است و مشکلاتی را برای رانندگان خود ایجاد کرده اما در مقابل مدل بنزینی یک تجربه‌ی عالی از رانندگی را در مقابل شما قرار می‌دهد. با این اتومبیل هاچبک هوندا می‌توانید برای سال‌ها لذت داشتن یک اتومبیل خوب را ببرید. طرفداران این اتومبیل با تمام این‌ها نگران وقفه‌ی طولانی میان زمان عرضه نسخه‌ی جدید و نسخه‌ی فعلی بودند که این مشکل هم با رونمایی هوندا از نسخه‌ی جدید حل شد. در نتیجه باید بگوییم که اتومبیل جذاب سیویک که در نمایشگاه نیویورک ۲۰۱۵ از آن رونمایی شدد می‌تواند اتومبیل ماندگاری برای راننده‌اش باشد.

9. تویوتا هایلندر
خانواده‌های پرجمعیت که قصد دارند اتومبیلی بزرگ و جادار داشته باشند و در عین حال دوست ندارند صاحب یک نوع وانت هم شوند می‌توانند به سراغ تویوتا هایلندر بیایند. توصیفی که برای هایلندر آورده‌اند اتومبیلی راحت، جادار، آرام، و خوش رفتار را در ذهن ما نقش می‌بندد و توقع ما را از یک اتومبیل شاسی بلند سایز متوسط بر طرف می‌کند. این شاسی بلند سایز متوسط تویوتا شاید تنها اتومبیل شش سیلندری باشدکه خانواده‌ها بخواهند در پارکینگ خانه‌شان داشته باشند.

8. تویوتا Sienna 
تویوتا در ساختن اتومبیل‌های خانوادگی توانایی بالایی دارد. این اتومبیل خانوادگی هم با برخی ویژگی‌هایش مثل نوعی که درب‌هایش باز می‌شوند و یا فضای بار مناسب خود توانسته است که بدون این که مشهور شود به یک اتومبیل مناسب خانواده بدل شود. سینای تویوتا به عنوان یک مینی ون عرضه می‌شود و دارای فضای زیادی است که تمام نیاز یک خانواده‌ را برای حمل بار بر طرف می‌کند. این اتومبیل تویوتا دارای سیستم هیدرولیک چهارچرخ متحرک می‌باشدو از نظر فنی و راحت بودن سرنشینان اتومبیل بسیار خوبی است. این اتومبیل تویوتا هم می‌تواند به عنوان یک اتومبیل خانوادگی سال‌ها در خدمت خریدارانش باشد.

7. هوندا CR-V 
یکی از اتومبیل‌های هوندا یعنی مدل CR-V درست است که شاسی بلند بزرگی نیست اما دارای فضای درونی مناسبی مانند یک شاسی بلند فول سایز است و از این رو و با کمک سیستم چهارچرخ متحرک خود می‌تواند در کنار قدرتی که به راننده می‌دهد سال‌ها هم برای او قابل اطمینان باشد.

6. هوندا آکورد
از حضور پر رنگ اتومبیل‌های شرکت‌های خودروساز آسیایی در این میان نمی‌توان به سادگی گذشت. هوندا آکورد هم یک اتومبیل آسیایی دیگر است که فضای داخل کابین زیادش آن را به اتومبیلی فراتر از یک اتومبیل معمولی تبدیل کرده است که همین ویژگی هم می‌تواند جذاب باشد. نسخه‌ی چهار سیلندر این اتومبیل دارای کمترین ایراد بوده است و می‌تواند اتومبیلی برای سال‌های طولانی زندگی شما باشد. ذکر این نکته لازم است که در مصرف سوخت هم این اتومبیل باعث می‌شود شما بتوانید راحت‌تر پولتان را برای نسخه‌ی بعدی جمع کنید.

5. تویوتا کرولا
تویوتا در مدل کرولای خود شاید فضای درونی زیادی را برای سرنشینان فراهم نکند ولی این اتومبیل صد در صد می‌تواند اتومبیلی قابل اطمینان باشد زیرا کیفیت فنی بالایی دارد. فروش بالای این اتومبیل تویوتا هم نشان از همین آگاهی مردم از کیفیت این اتومبیل دارد. تویوتا هم همیشه در نسخه‌ی جدید این اتومبیل طراحی جدیدی را استفاده می‌کند تا اتومبیلی بهتراز قبل را طراحی کند. فضای خارجی اتومبیل محدودیت‌هایی دارد و نسل به نسل تغییر چندانی نمی‌کند ولی در مورد فضای داخلی موضوع فرق دارد و با هر نسخه‌ی جدید این فضا هم بیشتر می‌شود.

4. هوندا پایلوت
این اتومبیل بیشتر مناسب خانواده‌هایی است که دوست دارند یک اتومبیل قابل اطمینان و راحت در اختیار داشته باشند اما علاقه‌ای به استفاده از اتومبیل به شکل ون ندارند. این اتومبیل با این حال دارای فضای مناسب برای هشت سرنشین است و سیستم چهارچرخ متحرک آن هم قدرت لازم را به این اتومبیل برای به حرکت در آوردن این هشت نفر می‌دهد.

3. هوندا ادیسه
اتومبیل اودیسه‌ی هوندا با این که چند سالی است از عرضه‌اش می‌گذرد اما همچنان یکی از ون‌های جذاب بازار به شمار می‌آید. هوندا با رونمایی از این اتومبیل به نوعی نشان داد که خریداران این اتومبیل می‌توانند با یک ون هم تجربه‌ای مهیج از رانندگی داشته باشند. این اتومبیل مانند اتومبیل قبلی قابلیت حمل هشت سرنشین را به صورت همزمان دارد  و نیز آن سرنشینان هم می‌توانند از این سواری لذت ببرند.

2. تویوتا کمری
تویوتا کمری اوصلاً همیشه در میان بهترین‌ها جای دارد و دیگر به این مسئله عادت داریم که در بالای لیستی از بهترین‌ها نام این اتومبیل را ببینیم. نکته‌ی جالب کمری این است که همه‌ی مدل‌های مختلف آن این توانایی رادارند که سال‌ها بدون مشکلی فنی کار کند ولی مدل چهار سیلندر آن یک اتومبیل جاویدان به شمار می‌آید. این اتومبیل با تجربه‌ای راحت و قابل اطمینان از رانندگی که به سرنشینان خود می‌دهد توانسته است مقام دوم را در این لیست به دست بیاورد.

1. تویوتا پریوس
تا اینجای لیست شاهد بودید که همه‌ی جایگاه‌ها به اتومبیل‌های ساخت ژاپن اختصاص داده شده است و این توان بالای این کشور در این صنعت را به تصویر می‌کشد. در ابتدای معرفی این اتومبیل تویوتا بعضی از افراد فکر می‌کردند که باتری به کار رفته در این اتومبیل بعد از مدتی افت خواهد کرد و برای صاحب این اتومبیل مشکل ساز می‌شود ولی تویوتا ثابت کرد که این خودروی هیبریدی را برای سال‌های سال بیمه‌ می‌کند. پریوس به میزان باور نکردنی‌ای قابلیت اطمینان دارد و رضایت شما را جلب خواهد کرد. این خودرو کاملا لیاقت جایگاه نخست را دارد.