نیسمو در حال گسترش دادن محصولات خود در بازار جهانی است

کمپانی نیسمو در واقع یکی از زیرمجموعه‌های شرکت مشهور نیسان به شمار می‌آید. این زیرمجموعه اخیراً دست به به‌روزرسانی و ارتقای مدل‌های قدیمی خود زده است تا با این کار بتواند با سبدی پر بارتر در بازار جهانی حضور پیدا کند و این حضور را با قدرتمندی به سودی برای خود بدل کند. با موتوتلهمراه باشید.

این شرکت دارای تاریخچه‌ای 32 ساله است و عنوان این شرکت هم در واقع مخففی از نام برند نیسان موتوراسپرت می‌باشد و هدفی که پشت تشکیل این زیرمجموعه بوده است شرکت آن در مسابقات اتومبیل‌رانی با بهره گرفتن از محصولات تولید شده توسط نیسان می‌باشد.  AMG برای مرسدس بنز را تصور کنید حال باید بدانید که نیسمو برای نیسان به همان شکل است که در کنار حضور در رقابت‌های اتومبیل‌رانی دست به به روز رسانی و ارتقای اتومبیل‌های شرکت مادر خود هم می‌زند. یک اتومبیل ارزان و مفید برای طرفداران اتومبیل‌های سواری کامپکت در میان محصولات متعدد نیسان اتومبیل سنترا می‌باشد که در نسخه‌ی معمولی خود دارای پیشرانه‌ای ۱.۸ لیتری است که توانایی تولید توانی برابر با ۱۳۰ اسب بخار و نیز گشتاوری معادل ۱۷۵ نیوتن بر ‌متر را دارد. این پیشرانه اتومبیل سنترای استاندارد را قادر می‌سازد تا در عرض ۹.۵ ثانیه به شتاب صفر تا صد کیلومتر دست یابد و بیشینه‌ی سرعتی برابر با ۱۹۵ کیلومتر بر ساعت داشته باشد. این اتومبیل نیسان با آپشن‌های معمولی استاندارد خود دارای قیمتی نزدیک به ۱۸ هزار دلار می‌باشد و نیز علاوه بر این می‌تواند با رقیب‌های معروف نظیر هوندا سیویک، مزدا 3 وهیوندای النترا در یک سطح رقابت کند.
این اتومبیل نیسان در کلاس و در نسخه‌ی استاندارد خود از پرفروش‌ترین اتومبیل‌ها محسوب نمی‌شود ولی برای مدلی که نیسمو از این تومبیل ارائه کرده است وضع بهتری دارد. نسخه‌ی نیسمو دارای پیشرانه‌ای ۱.۶ لیتری توربوشارژ و مجهز به اینترکولر می‌باشد که این اتومبیل را قدر به تولید توانی برابر با ۱۸۸ اسب بخار و نیز گشتاوری معادل ۲۴۰ نیوتن بر ‌متر می‌کند. این اتومبیل دارای بیشینه‌ی سرعتی برابر با ۲۱۰ کیلومتر بر ساعت می‌باشدو نیز برای رسیدن به شتاب صفر تا صد تنها نیاز به هفت ثانیه زمان دارد و علاوه بر این هم در عرض ۱۷.۵ ثانیه به سرعتی برابر با ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. این اتومبیل دارای میانگین مصرف سوخت ۹ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است و در کنار همه‌ی این مشخصات فنی از ظاهری جذاب و ترکیباتی از فیبر کربن در بدنه و کابین، رینگ‌های اسپرت و چندین آپشن جذاب دیگر برای جوانان بهره می‌گیرد. این اتومبیل نیسمو دارای قیمتی معادل ۲۵ هزار دلار می‌باشد. اتومبیل ارتقا داده شده‌ی نیسان توسط نیسمو این بار قابل قیاس با فورد فوکوسST، گلف R و سوبارو WRX می‌باشد.
مدیران نیسان در کنار معرفی سنترای ارتقا داده شده توسط نیسمو گفته‌اند که این تنها شروعی برای این زیرمجموعه از گروهشان است و در ادامه قصد دارند بر سبد تولید خود بیش از پیش اضافه کنند. این انتظار نیز می‌رود که نیسان لوگویی متفاوت را از لوگوی خود برای تولیدات نیسمو در نظر بگیرد. نیسان در نظر دارد که نیسمو فروش محصولات خود را بیشتر از قبل افزایش دهد و این هم با افزودن به تعداد محصولات نیسمو امکان پذیر می‌شود. همین الان هم در حدود پانزده هزار دستگاه اتومبیل تیونینگ شده توسط نیسمو در دنیا به فروش می‌رسد اما این عدد در مقام قیاس با همه‌ی فروش سالانه‌ی برندی مانند نیسان عدد بسیار کوچکی به حساب می‌آید. این زیرمجموعه‌ی نیسان یعنی نیسمو در سال 2013 میلادی با عرضه‌ی مدل ارتقا داده شده‌ای از کراس‌اوور جوک توانست فعالیت خود در زمینه‌ی تولید خودروهای قدرتمند با استاندارد جاده‌ای را به کلاس جدیدی ببرد. تا قبل از این نیسمو بیشتر تمرکز خود را بر روی مدل‌هایی مانند 370 Z و  GT-R گذاشته بود که چون دارای تفاوت قیمتی زیادی در مقایسه با مدل‌های استاندارد خود هستند زیاد مورد توجه و استقبال عمومی قرار نگرفتند. نیسمو توانست با عرضه‌ی این مدل از سنترا توجه مخاطبین و جوانان را به خود جلب کند زیرا این مدل دارای قیمتی مناسب در کنار عملکرد فنی مناسبی بود و نیز برای افرادی با درآمد متوسط هم اتومبیل مناسبی به شمار می‌رفت. پیش‌بینی می‌شود که شرکت نیسمو قصد دارد در آینده‌ای نزدیک مدل‌هایی ارتقا داده شده از شاسی‌بلند پاترول و هاچ‌بک کوچک نوت را به بازار عرضه کند. در کنار این باید این را هم اضافه کرد که نیسمو فعالیت‌های خود را در بخش دنیای موتوراسپرت و رقابت‌های اتومبیل‌رانی نیز گسترش خواهد داد تا علاوه بر بهینه‌سازی فنی تولیدات خود در پیست به تبلیغ و معرفی محصولات و برند خود بپردازد.