مرسدس میباخ ۲۰۱۸ رونمایی گشت

نمونه‌ی تازه‌ی مرسدس بنز رده‌ی S چند روز قبل رونمایی گشت و اکنون میباخ، نمونه‌ی فوق‌العاده لوکس این محصول را رونمایی نموده است. با موتوتلهمراه باشید.

ویلهلم میباخ در سال ۱۸۴۶ پا به عرصه‌ی این جهان گذاشت. او از آن دسته مهندس‌هایی به حساب می‌آید که تاثیر به‌سزایی بر پدید آمدن موتورهای بنزین‌سوز گذاشتند. کمپانی تولید خودروی میباخ در سال ۱۹۰۹ تاسیس شد و از سال ۱۹۶۰ از آن گروه دایملر شد. از سال ۲۰۱۳ میباخ با سمت یک خودروساز مجزا از پا درآمد و بعد از آن، در مقام دپارتمانی از مرسدس بنز؛ فقط خودروهای رده S را بهینه‌سازی نموده و در رده‌ی محصولات سوپرلوکس ارائه می‌نماید. با این وجود که در سال‌های پیشین، ماکسیمم مقدار فروش محصولات میباخ مختص به کشور چین شده است. میباخ کنونی در حال حاضر با امکانات فنی S۵۶۰ و قوای محرک ارائه می‌گردد که دربرگیرنده‌ی موتور هشت سیلندر چهار لیتری با توان ۴۷۰ اسب بخار و با گشتاور ۷۰۰ نیوتن متر می‌باشد. به خاطر سامانه‌ی ۲ دیفرانسیل هوشمند ۴Matic، متوسط مصرف سوخت این محصول ۸.۵ لیتر در صد کیلومتر خواهد بود که ده درصد نسبت به مدل پیشین کاهش یافته است و لقب کم‌مصرف‌ترین موتور هشت سیلندر دنیا را از آن خود می‌کند. مدل هشت سیلندر سال قبل (S۵۰۰) با گنجایش ۴.۷ لیتر، توان ۴۵۰ اسب بخار و گشتاور ۷۰۰ نیوتن متر تولید شده بود.
میباخ ۲۰۱۸ خیلی زود با موتور ۱۲ سیلندر تویین توربو با گنجایش شش لیتر هم عرضه خواهد گشت که فرقی با مدل پیشین( S۶۰۰) ندارد. این نمونه دارای ۵۳۰ اسب بخار توان و ۸۳۰ نیوتن متر گشتاور خواهد بود که میباخ ۲۰۱۸ را در مدت زمان ۴.۸ ثانیه به سرعت صد کیلومتر بر ساعت سوق می‌دهد. به احتمال زیاد، S۶۰۰ بعدی فقط به شکل دیفرانسیل عقب عرضه خواهد گشت. مثل همیشه قرار بر این نیست که موتور‌های قوی AMG برای میباخ به کار روند و نمونه‌ی چهار لیتری ۶۱۲ اسب بخار با شتاب ۰ تا صد کیلومتر بر ساعت ۳.۵ ثانیه و میزان مصرف سوخت نه لیتر در صد کیلومتر، فقط در نمونه‌ی AMG S۶۵ دیده خواهد شد. نرخ فروش محصولات رده S با برند AMG بسیار زیادتر از میباخ می‌باشد و به احتمال زیاد به همین سبب، مرسدس بنز بیشترین مقدار تکنولوژی موجود در موتورهایش را به پای AMG می‌ریزد و میباخ را به عنوان یک زیردست یک محصولی در مرتبه‌ی دوم اهمیت می‌گذارد. به جای آن، بیشترین مقدار توانمندی مرسدس بنز در تولید کابین و ایجاد فضای لوکس یک خودروی سلطنتی به میباخ داده شده است.
اصلی‌ترین وجه تمایز ظاهری میباخ کنونی با نمونه‌ی استاندارد رده‌ی S، در قسمت درونی و کابین به چشم می‌خورد. مرغوبیت مثال زدنی چرم و چوب در کنار لوگوی بسیار جذاب میباخ بر روی صندلی‌ها قرار دارد و حتی بر روی کنسول نیز با چرم تزیین شده است. قسمت عقب مجهز به صندلی‌های مبله و کنسول پهن تجهیز شده با صفحه تاچ به منظور بررسی سامانه‌ی سرگرمی و تهویه مطبوع می‌باشد. صندلی‌های قسمت جلو و عقب به‌جز گرم‌کن و خنک‌کننده، به شکل کاملا الکتریکی تنظیم می‌گردند و در دومین ردیف با استراحت‌گاه پایین زانو با امکان عوض کردن زاویه تجهیز شده‌اند. مثل همیشه، دست‌یابی به یخچال به وسیله‌ی قسمت میانی صندلی‌های پشتی صورت می‌گیرد؛ ولی جایی برای سر نگه داشتن مایعات در کنسول میانی افزوده گشته است. اندازه‌ی تکنولوژی‌های استفاده شده در مرسدس رده S و خودروی میباخ، بیشتر از بقیه‌ی خودروهای گروه دایلمر می‌باشد. با زیاد شدن توانمندی‌های سامانه‌ی خودران و هماهنگی‌اش با ناوبری ماهواره‌ای، خودروی مرسدس میباخ دست‌یابی به محل تقاطع یا مکان مورد نظر را از روی نقشه متوجه می‌شود و بعد از آگاه کردن راننده، فرآیند کم کردن سرعت و حتی متوقف شدن خودرو صورت خواهد گرفت. هوشمندانه عوض کردن لاین، متوجه شدن جسم‌ها یا موجودات جان‌دار حوالی خودرو، هدایت اتوماتیک بین لاین‌ها، قدرت دید در هنگام شب و راندن به وسیله‌ی نمایش‌گر، کروز کنترل هوشمند، زیاد یا کم کردن سرعت خودرو ضمن در نظر داشتن قانون‌های محلی و تعداد زیادی از تکنولوژی‌های پیشین این محصول، در مدل ۲۰۱۸ پیشرفته‌تر شده و اصلاح گشته‌اند.
دو صفحه نمایش‌گر ۱۲.۳ اینچی برای راننده و سرنشین جلویی در نظر گرفته شده است که یکی از آن‌ها برای کنترل ناوبری، تهویه‌ی مطبوع‌، سامانه‌ی سرگرمی و...‌ در بین داشبورد نصب شده است و آن یکی در کنار دوربین پارک، سامانه‌ی دید در شب و اطلاعات فنی مورد احتیاج راننده، در قسمت عقبی فرمان جای گرفته است. فرمان این محصول جدای از دارا بودن کارکرد هوشمند در وضعیت‌های گوناگون رانندگی، دارای کلیدهای گوناگونی است که اگرچه متفاوت و سردرگم‌کننده نیستند؛ ولی حدودا همگی احتیاجات راننده به سامانه‌های فنی یا رفاهی میباخ را بدون احتیاج به دست زدن به نمایش‌گرها، برطرف می‌سازند. میزان ایمن بودن میباخ در مقایسه با مدل ۲۰۱۶ بهتر شده است. بدنه‌ی این محصول در تصادفات کناری، استحکام زیادتری را از خود بروز می‌دهد. مثل آن‌چه که در سری تازه‌ی مرسدس رده‌ی E مشاهده کرده بودیم؛ منحنی بغل صندلی بلافاصله پس از تشخیص برخورد خودرو از قسمت جانبی بدنه، با دمیدن هوا، حجمش بیشتر می‌شود و سواره را تا ۷ سانتی‌متر از نقطه‌ی برخورد فاصله خواهد داد. تکنولوژی پیش‌گیرانه‌ی ایمنی صدا در میباخ تازه به کار گرفته خواهد شد که با تولید کردن صداهایی ویژه در زمان تصادفات جدی، از به وجود آمدن صدمات شنوایی در هنگام برخورد ممانعت به عمل خواهد آورد. مرسدس بنز تصمیم دارد همگی نمونه‌های رده S من جمله میباخ ۲۰۱۸ را بدون زیاد کردن قیمت در نمونه‌های گوناگون و آپشن‌ها عرضه نماید. اگرچه این محصولات ظاهرا فرق زیادی با نمونه‌های پیشین ندارند و فقط با فیس‌لیفت مواجه گشته‌اند؛ ولی با موتورهای به‌روز مرسدس، به جز قدرت زیادتر، کم‌تر سوخت مصرف می‌کنند و از نظر تکنولوژی در مقایسه با سال‌های پیشین بهتر شده‌اند. با این وجود، ارزش پایانی مرسدس میباخ آتی، وابسته به اندازه‌ی آپشن‌ها از ۱۷۵ تا ۱۹۵ هزار دلار متغیر است.