برترین وسایل نقلیه‌ی چهل میلیون تومانی

اکنون قصد داریم خودروهای رنو تندر ۹۰، پژو پارس LX، راین وی ۵، پژو ۲۰۶ SDV ۸، برلیانس H۲۳۰ و سورن ELX توربوی جدید را ارزیابی نماییم تا همگی شما قادر باشید بر طبق احتیاجاتتان بهترین خودرو را برگزینید. محصولاتی که برای حساب‌های بانکی چهل میلیونی بهترین انتخاب به نظر می‌رسند.  با موتوتلهمراه باشید.

شایان ذکر است که با این بازه‌ی ارزشی، یقینا نبایستی توقع ورود محصولاتی با مرغوبیت زیاد، ظاهر جذاب و تجهیزات بسیار خوب را داشت اما به هر حال هم‌اکنون تنها می‌شود بر روی همین محصولات در بازار خودروی داخل کشور حساب باز کرد و از میان همین‌ها بهترین محصول را برگزید. امیدواریم که در سال‌های آتی بتوانیم وارد شدن محصولاتی بسیار مرغوب‌تر و مشتری‌پسندتر در این بازه‌ی ارزشی را شاهد باشیم تا عده‌ی زیادی از مردم ایران قادر به خرید وسیله نقلیه‌‌ای درخور باشند. وی۵ خودروی چینی کمپانی راین می‌باشد. این محصول کم‌طرفدارترین عضو این دسته به حساب می‌آید ولی به خاطر وزن کم ۹۹۰ کیلویی‌اش شتاب و میزان مصرف سوخت خوبی دارد که سبب گشته کمترین میزان مصرف سوخت را داشته باشد. وی۵ فرمان الکتریکی دارد که سبب گشته سبک‌ترین و نرم‌ترین فرمان این دسته را به نام خود بزند. وی۵ تجهیزات زیر را دارا است: حسگر پارک عقب، کاور چرمی صندلی‌ها، رینگ آلومینیومی و مه‌شکن جلو. پس از پراید، خودروی پژو ۲۰۶ پرطرفدارترین محصول در بازار خودروی ایران به حساب می‌آید. محصولی با تجهیزات و طرح و پیشرانه‌ی عالی ولی گیربکس ناتوان. پژو ۲۰۶ اس دی دارای پیشرانه‌ی بی‌صدا و آرامی است که وجه اشتراکش با پارس LX محسوب می‌شود. سامانه‌ی ترمز کمکی پژو ۲۰۶ اس دی( EBA) دارای کارکردی عالی است به گونه‌ای که برترین ترمزهای این دسته را از آن پژو ۲۰۶ اس دی می‌کند. همین‌طور ۲۰۶ با دارا بودن ۴ ستاره‌ی ایمنی از یوروانکاپ، امن‌ترین محصول در این دسته به شمار می‌آید. تجهیزات ۲۰۶ اس دی وی ۸ دربرگیرنده‌ی مه‌شکن، کولر خودکار، ترمز کمکی، چراغ هم‌راه تا دم در خانه، صندلی‌های تاشوی عقب، قفل خودکار درها بعد از به راه افتادن خودرو و سامانه‌ی ام اف دی که دربرگیرنده‌ی علامت‌گر باز بودن صندوق و درها و کاپوت، حس‌گر پارک تصویری عقب، امکان برقراری ارتباط تلفنی، دماسنج، لذت بردن از موزیک‌های تلفن همراه، علامت‌گر مسیر و زمان سپری شده و میانگین سرعت می‌باشد، می‌شود.
تندر ۹۰ مرغوب‌ترین سازه‌ی این دسته محسوب می‌شود و همین‌طور بهترین گیربکس را هم داراست ولی دارای تجهیزات اندک و ارگونومی کابین کم‌قدرت می‌باشد. فرمان این محصول یکی از سفت‌ترین فرمان‌ها در میان سایر فرمان‌های این بازه را دارد. بعضی تجهیزات تندر، رینگ اسپورت و رایانه‌ی مصرف سوخت توسعه یافته‌اش است. این محصول محبوب‌ترین سازه‌ی این دسته است و بیشترین میزان هارمونی را در طرح درونی و بیرونی دارا است، پیشرانه‌ی بی‌صدا و کابین فوق‌العاده‌ای دارد ولی سرعتش از سایر هم‌گروهی‌هایش کم‌تر بوده و مصرف سوختش با این وجود بیشتر از سایرین است. اصلی‌ترین تجهیزات پارس LX شامل چراغ خواندن نقشه، آینه‌های تاشوی الکتریکی راهنمادار، حسگر پارک عقب، مه‌شکن، دکمه‌های روی فرمان برای برقراری ارتباط تلفنی و سامانه‌ی صدا، علامت‌گر سرعت متوسط، کولر خودکار، صندلی‌های الکتریکی جلو، رینگ اسپورت و دریچه‌ی تهویه‌ی سرنشین‌های عقبی می‌شود. حین راندن سورن، رانندگی با یک سمند برایتان تداعی می‌شود که اندکی پرسرعت‌تر و زیباتر شده و دارای امکانات بیشتری است. پیشرانه‌ی توربوی این محصول جدا فوق‌العاده است. برای اشخاصی که در راه‌های بین شهری می‌رانند، بهترین گزینه‌ی انتخابی به شمار می‌رود. در راندن درون شهری هم به سبب دارا بودن صندلی‌های باکیفیت و فرمان نرم مورد انتخابی عاقلانه‌ای محسوب می‌شود. هم‌چنین رنج گسترده‌ای از تجهیزات را برای شما به ارمغان می‌آورد مانند: دماسنج، کولر خودکار، فرمان تلسکوپی، دریچه تعویض هوای سواره‌های عقب، کنترل سامانه‌ی صدا، قابلیت تماس گرفتن به صورت تلفنی از روی فرمان، آینه‌های تاشو الکتریکی دارای گرم‌کن و راهنما، حسگر پارک عقب، دزدگیر، سامانه‌ی آنتی ترب و پاور ویندو، شیشه سولار، صندلی جلو الکتریکی، سامانه‌ی نقص یاب مالتی پلکس با امکان نشان دادن شرایط درها و نقص‌های وسیله نقلیه و سرعت متوسط و کیلومتر عوض کردن روغن و فلیترهای وسیله‌ی نقلیه‌. برلیانس هم مثل وی ۵ فرمان الکتریکی دارد ولی دارای قیمت بیشتری بوده و در ابعاد بزرگ‌تری نسبت به وی ۵ طراحی شده است؛ همین‌طور خدمات پس از فروش بیشتری را ارائه می‌دهد. برلیانس دارای تجهیزاتی مثل رایانه‌ی مصرف سوخت، صندلی عقب تاشو و قفل اتوماتیک درها بعد از به راه افتادن است.

نتیجه:

  • در صورتی که نرم بودن فرمان خودرو و میزان مصرف سوخت برایتان حائز اهمیت می‌باشد، بهتر است وی ۵ را برگزینید.
  • در صورتی که ارگونومی کابین برای شما حائز اهمیت است، برلیانس برای شما طراحی شده است.
  • در صورتی که شکل و قیافه‌ی کلی وسیله‌ی نقلیه و لذت بردن از سواری را ترجیح می‌دهید، پیشنهاد ما به شما پارس LX می‌باشد.
  • در صورتی که تنها در پی یک محصول مرغوب می‌باشید، بهتر است تندر ۹۰ را برگزینید.
  • در صورتی که سرعت و شتاب را ترجیح می‌دهید، سورن توربو را خریداری کنید.
  • اگر تجهیزات خوب می‌خواهید، باز هم بهتر است سورن توربو را برگزینید.
  • در صورتی که ایمن بودن عامل اصلی مد نظر شماست، ۲۰۶ اس دی را برگزینید.