افزایش میزان تولید محصولات سفارشی در کمپانی ایران‌خودرو

کمپانی ساخت محصولات سفارشی کمپانی ایران‌خودرو یا همان آپکو سهامش در بازار خودروی ایران را تا ۱۵ درصد بالا خواهد برد. کیوان وزیری مدیر عامل کمپانی آپکو اذعان داشت: تا سال آتی، نصف ساز‌ه‌های کمپانی ایران‌خودرو از طرف این کمپانی به صورت سفارشی ساخته خواهند شد. وزیری افزود: مهم‌ترین مسئله برای آپکو این است که معضلات اصلی کمپانی را با دانش‌بیان کردن از میان برداشته و با به کارگیری دانش از وضعیت قدیمی و از مد افتاده دور شویم. با موتوتلهمراه باشید.

ایشان مقصود آپکو را علمی نمودن آپشن در محصولات ایران‌خودرو برشمرد و گفت: همه‌ی سعی ما بر این معطوف شده است که سازه‌های کمپانی ایران‌خودرو به تجهیزاتی متصل گردد که آسایش سرنشینان، رقابت پذیری و بالا رفتن سطح امنیت را حاصل کند.
طبق نظرات ایشان، هم‌اکنون محصولات چینی با تیراژ اندک به کمک تجهیزات مد نظر و باکیفیت موفق شدند خودشان را تا حد خودروهای باکیفیت کشور بالا بکشانند و حتی بعضا از آن‌ها جلو بزنند. ایشان با ذکر این مسئله که به‌جز تامین کنندگان داخل کشور، از تامین کنندگان خارج کشور هم بهره خواهیم گرفت، گفت: با بهره گرفتن از هر دو تامین کننده در پی این هستیم که خریداران محصولات ایران‌خودرو در کمپانی آپکو، آپشن‌هایشان را نصب نمایند و حتی به جایی دست پیدا کنند که به سراغ خرید محصولات چینی نروند. طبق نظر ایشان، هم‌اکنون کمپانی تولید محصولات سفارشی یا همان آپکو یک کمپانی با پشتوانه‌ی ۷۰۰ هزار تولید گروه صنعتی ایران‌خودرو و همین‌طور خودروهای دست ۲ حاضر در بازار می‌باشد، بنابراین ما سعی می‌کنیم که در حین یک سال پیش رو موفق شویم به نصف سازه‌های کمپانی ایران‌خودرو دست یابیم.
ایشان با تاکید کردن بر این مسئله که مرغوبیت سرلوحه‌ی خط مشی کمپانی است، گفت: با همه‌ی تولیدکنندگان قطعه‌ی داخلی که دارای گرید A ایران‌خودرو هستند، بحث و تبادل نظر خواهیم کرد؛ زیرا بر طبق قانون رقابت پذیری، حتما قطعه‌های آپشنی که روی سازه‌های ایران‌خودرو قرار داده خواهد شد، بایستی مطابق با اصول پذیرشی کیفیت قطعه‌ها باشد. مدیرعامل کمپانی ساخت محصولات سفارشی ایران‌خودرو کارگران را اصلی‌ترین سرمایه‌های کمپانی‌‌اش ذکر کرد و گفت: طبق این اصل بایستی نیروی انسانی ماهر در زمینه‌ی علم‌های دانش‌بنیان در این کمپانی رشد یابد. ایشان با ذکر این نکته که در طول مدت زمان کمی بایستی بازار محصولات سفارشی را از آن خود کنیم، افزود: در حال حاضر سهمیه‌ی ما از بازار محصولات سفارشی ایران‌خودرو خیلی کم می‌باشد. ایشان با ذکر این نکته که در حال ایجاد راهکار برای کمپانی آپکو هستیم، گفت: در حال حاضر ۳۳٪ از قطعه‌های وارد شده و بقیه ساخت داخل هستند، ولی در تلاش هستیم تا همگی قطعه‌ها ضمن حفظ وضعیت امنیتی بومی‌سازی گردند، بنابراین طبق اصل سرمایه‌گذاری مشترک به مقصود مدنظرمان خواهیم رسید زیرا هنگامی که سرمایه‌گذار خارجی اطمینان حاصل کند که پشتیبانی یک کمپانی مثل ایران‌خودرو با دارا بودن ۷۰۰ هزار ساخت و کل خودروهای دست ۲ حاضر در بازار، را دارد، حتما سرمایه‌گذاری را با اطمینان انجام خواهد داد. ایشان از مذاکره‌های انجام شده با دو سرمایه‌گذار ایتالیایی و آلمانی افزود که این سرمایه‌گذاری در کشور ایران و با برند ایران‌خودرو بایستی صورت بگیرد.