سانتافه ۲۰۱۷، از امن‌ترین محصولات شاسی‌بلند موجود در بازار

امسال سانتافه هیوندای موفق به کسب بیشترین امتیاز امنیتی در آزمایش تصادف هم‌پوشانی کوتاه در این کلاس شد. با موتوتلهمراه باشید.

هم‌اکنون محصولات شاسی‌بلند ۳ ردیفی در بازار دارای سهم می‌شوند و زمینه‌ی رقابتشان با همدیگر را گسترده‌تر می‌کنند، با این حال میزان فروش هیوندای سانتافه در بازار اندوهناک و تاسف‌بار است. آزمایش تصادف هم‌پوشانی کوتاه از جلو و پشت در ۴ سال پیش شما را حیرت‌زده خواهد کرد.

این آزمایش به منظور نشان دادن توان وسیله‌ی نقلیه در زمان تصادف از یک طرف مثل چراغ‌ها یا گوشه‌های سپر با وسیله‌ی نقلیه‌ی دیگر، مانع‌های مصنوعی یا درخت انجام شده و اغلب در این آزمایش صدمه‌ی زیادی متوجه خودرو نمی‌گردد.  یکی از وجه‌های شهرت هیوندای، فعالیت دسته‌جمعی مهندسین کمپانی هیوندایی در رسمی دانستن این معضل در وسایل نقلیه و برطرف کردن آن می‌باشد. امسال سانتافه هیوندای بیشترین میزان امتیاز امنیتی در آزمایش تصادف هم‌پوشانی کوتاه از جلو در این کلاس را کسب کرد.

هم‌چنین خصوصیات امنیتی توسعه یافته در هیوندای ۲۰۱۷ احیا و بازتولید گشته است. در نمونه‌های ۲۰۱۷ تغییرهای زیادی در شکل سپرهای جلو و عقب و چراغ‌های ال ای دی مشاهده کردیم. قسمت درونی هم به طور کامل بازسازی گشته است. نبایستی یک نمونه فول سایز سانتافه را با هم‌رده‌ای‌های اسپرتش اشتباه کرد، زیرا نمونه‌های پیشین سانتافه سایز کامل، محور طولانی‌تری داشته و دارای شاسی عریض می‌باشد. در کل این محصولات ۹ اینچ که برابر با ۲۲ سانتی‌متر می‌باشند دارای ابعاد بیشتری نسبت به اسپرت‌ها می‌باشند.

این گنجایش زیادتر جایگاهی برای صندلی‌های سومین ردیف مهیا می‌نماید. شایان ذکر است که این گنجایش اضافه‌تر برای خردسالان و کودکان بسیار مناسب بوده و قادر است فضای بیشتری برای تحرک آن‌ها مثل دومین ردیف صندلی‌ها برایشان مهیا کند. صندلی‌های ردیف جلو در این محصول منعطف هستند و می‌شود آن‌ها را در جایگاهی پایین‌تر، پشتیبانی قسمت کمر و محافظت‌های تقویت کننده تنظیم نمود. سانتافه‌های کنونی در ۴ تریم عرضه می‌گردند. نمونه‌های لیمیتد، SE، SE آلتیمیت و لیمیتد آلتیمیت ازجمله تریم‌های این محصول می‌باشند.

در شرایطی که رقیبان این محصول مثل هوندا پایلوت، فورد اکسپلورر، مزدا CX۹ و نیسان پث‌فایندر گنجایش زیادتری را فراهم می‌کنند، سانتافه دربرگیرنده‌ی دسته‌ای از موردهای انتخابی محبوب مصرف‌کننده‌ها در عرصه‌های امنیتی و اطلاعات و سرگرمی می‌باشد.

در تریم لیمیتد آلتیمیت امکانات امنیتی توسعه‌یافته مثل کنترل کروز هوشمند، هشداردهنده‌ی میان لاین‌ها، نظارت نقطه‌های کور، تشخیص عابران پیاده، کم‌کننده‌های سرعت در تصادف با مانع‌ها و سیستم روشنایی اتوماتیک را می‌شود مشاهده نمود. این نمونه‌های تازه، قابلیت رانندگی نرم و آسانی دارند و طبق قوانین مربوط به امنیت، یک محصول تضمین شده در بازار اس یو وی‌های ۳ ردیفی محسوب می‌شوند.