جذاب‌ترین خودروهای کراس اوور و شاسی‌بلند سال ۲۰۱۷

محصولات شاسی‌بلند و کراس‌اوور به صورت قدیمی بسیار جذاب و زیبا نبوده و نمی‌باشند ولی کمپانی‌های تولید خودرو هم‌اکنون در حال ثابت کردن این مسئله هستند که این وسایل نقلیه‌ی جعبه‌ای کارآمد قادرند بسیار زیبا جلوه کنند. با موتوتلهمراه باشید.

بنابراین برای اشخاصی که علاقه‌مند هستند که نخستین خودرویی که خریداری می‌کنند از زیباترین و پرطرفدار‌ترین نمونه‌های موجود باشد، خواندن متن زیر را به شدت پیشنهاد می‌کنیم. محصولات کراس اوور و شاسی‌بلند زیبایی با هر رنج ارزشی موجود هستند هر چند که بسیاری از محصولات جذاب، قیمت ببیشتری دارند. چون زیبا بودن و جذابیت یک مسئله‌ی شخصی است و نظر هر فرد ممکن است با دیگری تفاوت داشته باشد، بنابراین ممکن است همه‌ی اشخاص با لیست زیر توافق نظر نداشته باشند. در هر صورت در لیست زیر، ده خودروی شاسی‌بلند و کراس اوور جذاب سال ۲۰۱۷ به ترتیب حروف الفبای لاتین آورده شده‌اند.

آکورا MDX

 مدت زیادی نمی‌گذرد که آکورا MDX سه ردیفه آپدیت گشته و نمای جلویی باکلاسش سبب گشته که این محصول یکی از جذاب‌ترین خودروهای شاسی‌بلند موجود در بازار محسوب گردد. نشان بزرگ، جلوپنجره‌ی الماس بزرگ و چراغ‌های جلوی جواهر نشان سبب گشته‌اند که MDX کنونی لوکس‌تر به نظر برسد. این محصول به طور استاندارد با موتور ۶ سیلندر ۳.۵ لیتری ۲۹۰ اسب بخاری ارائه می‌گردد. همین‌طور نمونه‌ی اسپرت هیبرید با موتور شش سیلندر سه لیتری و ۳ واحد برقی در دسترس بوده که دارای توان ۳۲۱ اسب بخار می‌باشد.

آلفارومئو استلویو

نخستین محصول شاسی‌بلند آلفارومئو توجه اشخاص بسیاری را به سبب ظاهر جذابش به خود جلب نموده است. جلو پنجره‌ی نمادین آلفا در کنار نمای جذاب کراس‌اوور به خوبی جفت شده است و اندازه‌های محصول نیز فوق‌العاده در نظر گرفته شده‌اند. تاکنون ارزش این محصول معلوم نگشته است ولی شنیده شده که در ۳ تریم ارائه خواهد گشت: استلویو، استلویو Ti و استلویو کوادروفولیو. موتور استاندارد این محصول از مدل ۴ سیلندر ۲ لیتری توربو با توان ۲۸۰ اسب بخار می‌باشد که به گیربکس ۸ سرعته‌ی خودکار وصل گشته است. اشخاصی که طرفدار پرفورمنس زیادتر هستند، نمونه‌ی کوادروفولیو را حتما خواهند پسندید. این محصول توان ۵۰۵ اسب بخاری خود را از موتور ۶ سیلندر ۲.۹ لیتری تویین توربوی تولید شده توسط فراری به دست خواهد آورد.

اینفینیتی QX۷۰

اینفینیتی خودروهای کراس اوور و شاسی‌بلند بسیاری را تولید کرده است ولی نمونه‌ی QX۷۰ باکلاس‌ترین محصول قد بلند این برند محسوب می‌شود. مسئله‌ی شایان ذکر این است که طرح این محصول بسیار سنتی و از مد افتاده شده اما به خوبی به سنین پیری پا گذاشته است. نظر عموم بر این است که این محصول مشابه یک یوزپلنگ وحشی می‌باشد. فاصله‌ی صحیح از کف زمین و چراغ‌های جلوی بی‌نظیر از ویژگی‌های اصلی QX۷۰ محسوب می‌شوند. در زیر کاپوت این محصول موتور ۶ سیلندر ۳.۷ لیتری با توان ۳۲۵ اسب بخار قرار گرفته است.

جگوار اف پیس

قطعا هم‌اکنون جذاب‌ترین خودروی شاسی‌بلند موجود در بازار جگوار اف پیس می‌باشد. این نخستین محصول شاسی‌بلند لوکس برند بریتانیایی محسوب می‌شود و مدل سال ۲۰۱۸ آن به خاطر افزودن موتور ۴ سیلندر ۲ لیتری توربو دارای قیمتی کم‌تر از گذشته شده است. همین‌طور موتور ۴ سیلندر ۲ لیتری توربو دیزلی با توان ۱۸۰ اسب بخار و دو نمونه‌ی بنزینی دیگر با توان‌های ۳۴۰ و ۳۸۰ اسب بخاری هم موجود هستند.

لندروور رنجروور اسپرت

لندروور مدتی طولانی است که به تولید شاسی‌بلند‌های لوکس اشتغال دارد و رنجروور اسپرت کنونی احتمالا جذاب‌ترین سازه‌ی این کمپانی محسوب می‌شود. فاصله‌ی کف از زمین، طراحی شناور سقف و کاپوت تخت مورد پسند قرار گرفته است. این محصول به شکل استاندارد با موتور ۶ سیلندر ۳ لیتری سوپرشارژردار با توان ۳۴۰ اسب بخار ارائه می گردد. ارزش ابتدایی محصول ۶۶۶۴۵ دلار بوده است پس یکی از گران‌قیمت‌ترین محصولات لیست به حساب می‌آید.

مازراتی لوانته

این موضوع که نخستین شاسی‌بلند مازراتی جذاب است، اندکی شگفت‌آور به نظر می‌رسد. این کمپانی تولید خودروی ایتالیایی دارای طرح‌های جذابی می‌باشد و لوانته هم برای نخستین دفعه در این رده ساخته شده است. جلوپنجره‌ی ویژه‌ی مازراتی و ورودی‌های هوای جانبی رویایی جلوه می‌کنند ولی لوانته بیشتر از آن که مشابه یک شاسی‌بلند به نظر برسد، مثل یک محصول اسپرت خودش را نشان می‌دهد. لوانته به شکل استاندارد با موتور ۶ سیلندر ۳ لیتری ۳۵۰ اسب بخاری ارائه می‌گردد و با استفاده از این موتور در ظرف ۶ ثانیه از سرعت صفر به سرعت صد کیلومتر در ساعت دست پیدا می‌کند. همین‌طور نمونه‌ای دیزلی و بنزینی قوی (لوانته S) با توان ۴۳۰ اسب بخار موجود است.

مزدا CX-۹

به عنوان یکی از ارزان‌قیمت‌ترین نمونه‌های موجود در لیست، مزدا CX-۹ ۲۰۱۷ یکی از باکلاس‌ترین شاسی‌بلندهای موجود در بازار محسوب می‌شود. این خودروی شاسی‌بلند خط‌های زیبا و جلوپنجره‌ی قدرتمندی دارد که سبب می‌گردند این محصول گران‌قیمت‌تر از آن‌چه که واقعا هست، تصور شود. CX-۹ ۲۰۱۷ به شکل استاندارد با موتور ۴ سیلندر ۲.۵ لیتری با خروجی ۲۵۰ اسب بخار عرضه می‌گردد.

مرسدس-ای ام جی GLC ۶۳

مرسدس و بازوی پرفورمنسش یعنی همان ای ام جی با سرعت زیادی خودروهای کراس اوور و شاسی‌بلند بسیاری را ارائه نموده‌اند؛ ولی جذاب‌ترین خودروی شاسی‌بلند این کمپانی که اخیرا رونمایی گشته، ای‌ام‌جی GLC ۶۳ می‌باشد که دارای جلوپنجره‌ای بسیار شبیه به نمونه‌ی اسپرت ای ام جی GT می‌باشد. در زیر کاپوت این محصول قلب آهنی ۸ سیلندر ۴ لیتری بای توربویی نصب شده است که توان ۴۶۹ اسب بخاری را در نمونه‌ی استاندارد ایجاد می‌نماید‌. نمونه‌ی GLC ۶۳ S دارای خروجی ۵۰۳ اسب بخاری می‌باشد. شایان ذکر است که نمونه‌ی S به عنوان یک خودروی شاسی‌بلند کوپه‌مانند وجود دارد و طرح آن زیاد مورد پسند واقع نشده است.

تویوتا C-HR

این احتمال وجود دارد که فرم ظاهری C-HR را همه‌ی اشخاص دوست نداشته باشند ولی این فرم مورد پسند ماست. این محصول دارای فرم بسیار مبالغه آمیزی می‌باشد و همین‌طور ارزان‌قیمت‌ترین محصول لیست هم به حساب می‌آید. تویوتا C-HR نشان داده که محصولات ارزان حتما نباید شکل و ظاهر کسل کننده‌ای را دارا باشند. این محصول به شکل استاندارد با موتور ۴ سیلندر ۲ لیتری ۱۴۴ اسب بخاری موجود است.

ولوو XC۹۰

ولوو بعد از کنار آمدن با معضلات اقتصادی به جایگاه خوبی رسیده و رونمایی XC۹۰ حتما به برگشت این کمپانی به رده‌ی لوکس‌سازها کمک نموده است. با طرح زیبا و هوشمندانه، ولوو حتما یک اسکاندیناویایی بااصالت است‌. این محصول به خاطر سادگی‌اش قادر خواهد بود پس از گذر زمان‌های طولانی نیز تازگی‌اش را حفظ نماید. این محصول از موتور ۴ سیلندر توربوی ۲۵۰ اسب بخاری استاندارد بهره‌مند است.