پیشرفت عالی سیستم‌های ترمز خودکار در اتومبیل‌های مزدا

بحث ترمز اضطراری و اتوماتیکامروزه به یکیاز با اهمیت‌ترین چالش‌های فناوری خودران اتومبیل‌های مدرن تبدیل شده است. در همین راستا مزدا به تازگی دست به معرفی طرحی جدید زده است که نشان از برداشته شدن گامی مهم برای پیش‌برد سیستم‌های ایمنی در رانندگی خودکار دارد. با موتوتلهمراه باشید.

مزدا در چند سال گذشته توانسته سرمایه‌گذاری بسیاری در گسترش ایمنی تولیدات خود کند. این برند در همین مسیر پروژه‌ای به نام انقلاب در ایمنی استاندارد یا عبارت انگلیسی آن یعنی Standard Safety Revolution دارد که هم‌اکنون با سامانه‌ی مدرن ترمز اضطراری یعنی AEB کامل‌تر هم شده است. مزدا قصد دارد تا این فناوری خود را در کراس‌اوور تازه ساخت خود یعنی CX3 عرضه کند. تولیدت اصلی این شرکت مشهور یعنی CX5 ،CX3  ،CX9 ، مزدا 2، مزدا 3، و مزدا 6 اکنون در حال استفاده از نسخه‌ی پیشین این فناوری یعنی AEB هستند که دارای ترمز هوشمند شهری یا SCBC که مخفف Smart City Brake  Support است، می‌باشد. این سیستم در کنار این که بعد از تشخیص دادن اشیاء یا افراد مختلف در سرعت‌های پایین ترمز می‌کند قادر است تا نقاط کور آینه و کنترل فاصله با دیگر اتومبیل‌ها را نیز هشدار دهد. سیستم SCBC در نسخه‌های قدیمی‌ مزدا قابل عمل بر روی سرعت‌های 4 تا 30 کیلومتر بر ساعت است ولی در مدل‌های جدیدتر این عملکرد بهبود پیدا کرده و به 4 تا 80 کیلومتر بر ساعت رسیده است. 
مدیر فروش مزدا هم در رابطه با این سیستم‌های جدید مربوط به ترمزهای خودکار می‌گوید که این مسئله‌ی مشخصی است که پیشرفت فناوری‌های مبتنی بر امنیت اتومبیل‌ها برای خریداران و سرنشینان بسیار مهم می‌باشد و ما نیز به همین خاطر در شرکت مزدا برای دادن پاسخی مناسب به این نیاز سیستم ترمز هوشمند خود را ارتقا داده‌ و آن را به مرحله‌ای جدید وارد کرده‌ایم.  در کنار این فناوری ایمنی  i-ACTIVSENSE بر روی تمامی تولیدات مزدا به صورت پیشفرض وجود خواهد داشت. اما در حال حاضر در میان پرچم‌داران مزدا که سواری فول‌ سایز مزدا 9 و شاسی ‌بلند CX9 شامل می‌شوند رانندگان قادر خواهند بود تا از نسخه‌ی جدید سیستم‌های ایمنی شرکت مزدا به ‌صورت استاندارد روی تمامی مدل‌ها بهره ببرند. فناوری ایمنی  i-ACTIVSENSE به عنوان چتر ایمنی مزدا نیز شناخته می‌شود. این فناوری دارای سنسورها و رادارهای زیادی است که بدون توجه به نور محیط و بر اساس امواج اولتراسونیک راننده را از شانس بروز تصادف آگاه می‌سازد و اگر بتواند در بعضی از مواقع اقداماتی را برای جلوگیری از آن انجام خواهد داد. از توانایی‌های این فناوری می‌توان توانایی کنترل کردن نور چراغ‌های جلو و نیز تغییر زاویه‌ی تابش چراغ‌ها در حال دور زدن در پیچ یا حرکت در جاده‌های باریک را نام برد. در کنار این دو کنترل فاصله‌ی اتومبیل با دیگر وسایل نقلیه‌ی موجود در خیابان و هشدار دادن به هنگام نزدیک شدن به دیگر اتومبیل‌ها از هر سمتی حتی اگر اتومبیلی از پشت سر به اتومبیل راننده نزدیک شود، تنها ویژگی‌هایی از سیستم i-ACTIVSENSE مزدا هستند که با استفاه از آن به شما کمک خواهند کرد و میزان ایمنی راننده و سرنشینان را افزایش خواهند داد.