آپشن‌هایی  که می‌توان روی خودروهای ارزان قیمت تهیه کرد

یکی از دلیل های مهم که در این روزها باعث شده که بازار خودروهای کره ای گرم شود، وجود امکانات پرکاربرد و خوب در این خودرو ها است که قیمت آن خودرو ها بیش از 100 میلیون تومان است. اما نکته مهم اینجا است که این تجهیزات با صرف هزینه کم می تواند روی خودرو های ارزان قیمت نیز نصب شود. به برخی از این امکانات میپردازیم.

صندلی برقی به همراه گرمکن

اکثر خودروهای تولید داخلی فاقد صندلی های برقی مجهز به گرمکن و سرد کن می باشند. شما می توانید با تعویض صندلی های خود با صندلی هایی که بعضی از فروشگاه های استوک برای فروش می گذارند خودروی خودرو به این آپشن مجهز کنید. به عنوان مثال یک جفت صندلی هیوندای اکسنت حدود 1.2 میلیون تومان قیمت دارد که برای تیبا و پراید مناسب است. صندلی های لکسوس IS نیز مناسب  خودروهایی است که اتاق بزرگتری دارند. روکش های صندلی های مجهز به گرمکن و سردکن نیز قابل خریداری هستند.

شیشه بالابر برقی و پاور‌ویندوز

در بسیاری از خودروهای وارداتی شیشه بالابرها برقی بوده و در صورت قفل‌کردن خودرو با ریموت، شیشه‌ها به صورت خودکار بسته می‌شوند. اگر خودروی شما فاقد این امکانات است، خوشحال باشید که با هزینه اندک می‌توانید این تجهیزات را برای آن تعبیه کنید. در واقع در خودروهایی مثل پراید و تیبا که فاقد شیشه عقب برقی هستند، یونیت‌های شیشه برقی عقب به همراه کلید‌های مناسب برای قالب درب‌ها و کنسول در بازار عرضه شده که کمتر از 200 هزار تومان خرج دارد. همچنین پاور ویندوز برای هر چهار درب چیزی در حدود 70 هزار تومان با 30 الی 50 هزار تومان اجرت نصب هزینه دارد. البته توجه داشته باشید که سیستم پاور ویندوز می‌تواند با قفل مرکزی ساده خودرو یا ریموت دزدگیر شما  هماهنگ شود.

آینه وسط الکتروکرومیک

یکی دیگر از ابزارک‌هایی که موجب خسته ‌نشدن چشمان شما توسط چراغ‌های خودروهای پشت سر در مسیرهای شبانه می‌شود، آینه الکتروکرومیک میانی است که ‌روی اکثر خودروهای ژاپنی، کُره‌ای و... به چشم می‌خورد. این آینه‌ها با خاصیتی که دارند، بازتاب نورهای شدید را خنثی می‌کنند و تنها تصویری از نمای پشت سر خودروی شما بدون هیچ‌گونه نور آزاردهنده‌ای برای شما فراهم می‌سازند. آینه‌های الکتروکرومیک از دو سطح شیشه‌ای که در فضای بین آنها یک ژل الکتروکرومیک استفاده شده، تشکیل شده‌اند. آینه با توجه به سنسوری که دارد، میزان نور تابیده شده ‌روی سطح را اندازه‌گیری می‌کند و با کم و زیاد کردن شدت جریان الکتریسیته درون این ژل، شیشه بازتاب‌کننده را تیره یا روشن می‌سازد. نمونه‌های یونیورسال مرغوب این محصول با قیمتی در حدود 300 الی 400 هزار تومان قابل خریداری خواهد بود و با یک سیم‌کشی ساده ‌روی هر خودرویی قابل نصب است.

کی لِس استارتر

این امکان در برخی‌ دزدگیرهای برندهایی مثل ایزی‌کار وجود دارد که سوئیچ و توپی سوئیچ حذف شده و به جای آن استارت دکمه‌ای قرار بگیرد. همچنین برخی ‌ شرکت‌های متفرقه نیز برای هر برند، سیستم کی لِس استارتر به همراه دزدگیر طراحی کرده‌اند که با قیمتی در حدود 1 الی 1.5 میلیون تومان ‌روی هر خودرویی قابل نصب است. کارکرد این استارترها درست مثل نمونه‌های خودروهای وارداتی است و شما بدون نیاز به در دست داشتن سوئیچ (تنها با همراه داشتن آن)، پس از نشستن در کابین و فشردن پدال ترمز قادر به استارت خواهید بود.

کروز کنترل

یکی از بهترین امکانات برای سهولت رانندگی شما در شرایط جاده‌ای، استفاده از کروز کنترل یا به بیان دیگر تثبیت‌کننده سرعت است که به دلیل وجود چند مکانیسم متفاوت در انواع مختلف آن، ‌روی تمامی خودروها نصب می‌شود. شما می‌توانید با هزینه‌ای در حدود 600 هزار تومان کروز کنترل را ‌روی تمامی خودروهای ساخت داخل مثل پراید، 206، پارس، تیبا و... نصب کنید. همچنین در خودروهایی که مجهز به دریچه گاز برقی هستند، می‌توانید از آپشن محدودکننده سرعت نیز استفاده کنید.

کنترل سیستم صوتی از روی فرمان

در بازار قطعات جانبی خودرو، سیستم‌های اینترفیس یونیورسال یا فابریک خودروی شما نیز قابل خریداری است. برای مثال برندهایی مثل پایونیر یا کنوود، ریموت‌های ثابت روی فرمان را برای هد یونیت‌های خود طراحی می‌کنند که با یک بست روی غربیلک فیکس شده و می‌توانید به صورت بی‌سیم سیستم صوتی را کنترل کنید. همچنین در برخی موارد هد‌یونیت‌های فابریک با تعویض غربیلک برای خودرو تعبیه خواهند شد.