ظاهر زیبا و جذاب فیات 500 سبب شده تا طرفداران زیادی به خود جلب کند. اکنون جدیدترین اخبار اعلام می‌کند، این کوچولوی بانمک ایتالیایی به جمع خودروهای سبز راه می‌یابد و به زودی مدل هیبریدی آن جایگزین نسخه دیزلی خواهد شد. با موتوتل همراه باشید.

امروزه مدل هیبریدی و الکتریکی خودروهای مختلف وارد بازار شده است. در سال‌های آتی، خودروهای بنزینی جای خود را به ماشین‌های برقی داده و شاهد هوای سالم‌تری خواهیم بود. به‌زودی قرار است فیات 500 هیبریدی هم به جای مدل دیزلی وارد بازار شود. این خودرو از نظر پلتفرم و طراحی با بهبودهایی همراه خواهد بود تا با سیستم‌های الکترونیکی سازگار شود. هنوز جزئیات دقیقی پیرامون نمونه‌ی الکتریکی-هیبریدی فیات 500 در دست نیست اما احتمالاً در این مدل از باتری‌های 48 ولتی استفاده خواهد شد.

فیات تولیدکننده‌ای معتبر با قدمت 118 ساله است که در سال 1957 میلادی اولین نسل فیات 500 را تولید کرد. در آن زمان، حدود 3.8 میلیون دستگاه از این خودرو تولید شد. فیات 500 به پیشرانه‌ی 2 سیلندر نیم لیتری با توان 13 اسب بخار مجهز شده بود. طراحی این خودرو در طی زمان تغییر یافت اما همواره اصالت خود را حفظ کرد.

جدیدترین نسل فیات 500 در سال 2007 میلادی با همان طراحی پخته و جذابیت همیشگی عرضه شد. این خودرو در دو کلاس هاچ بک و کروک طراحی شده و تاکنون مدل‌های بنزینی و دیزلی آن عرضه شده است. اکنون فیات قصد دارد وارد بازار خودروهای سبز شود و خودروی دوست داشتنی خود را به فروش بیشتری برساند.

منبع: motor1