شرکت باتری سازی کمل قصد سرمایه گذاری 36 میلیون دلاری برای تولید محصول جدیدی از رایمک را دارد. با موتوتل همراه باشید.

شرکت رایمک در سال 2013 میلادی با تولید مدل کانسپت وان (Concept One) سر و صدای زیادی به پا کرد. این خودروی سوپراسپرت الکتریکی، به پیشرانه‌ی برقی 82 کیلووات ساعتی با قدرت 1072 اسب بخار مجهز شده بود و با حداکثر سرعت 355 کیلومتر بر ساعت، در زمان 2.8 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت می‌رسید.

کمپانی رایمک تنها 8 دستگاه از مدل کانسپت وان را تولید کرد، البته یک دستگاه آن توسط ریچارد هموند، مجری سابقی برنامه‌ی تاپ گیر و مجری فعلی برنامه‌ی گرند تور، نابود شد. اکنون یک شرکت چینی قصد سرمایه گذاری 36 میلیون دلاری دارد تا رایمک بتواند مدل جدیدی از خودروهای خود را روانه بازار کند.

شرکت باتری سازی کمل، بزرگ‌ترین شرکت تولید کننده‌ی باتری در آسیا که در شانگهای قرار دارد، با رایمک قرارداد همکاری به امضا رسانده است. بدین ترتیب سرمایه‌ای 36 میلیون دلاری به شرکت‌ رایمک و شرکت دوچرخه سازی گریپ (Greyp) وارد شده که از این مقدار، تنها سه میلیون و 600 هزار دلار به گریپ اختصاص یافته است.

مدیران رایمک می گویند: سرمایه گذاران به شرکت و محصولات ما علاقه‌مندند؛ این همان سرمایه‌ای است که نیازمند آن هستیم. ما چشم انداز خود در سه سال آینده را می‌دانیم و می‌خواهیم این برنامه توسط خود ما و بدون دخالت دیگر شرکت‌ها انجام گیرد.

بنا بر اطلاعات به دست آمده، مبلغ 36 میلیون دلار، بخشی از سرمایه گذاری 60 میلیون دلاری رایمک است. احتمالاً همانند مدل کانسپت وان، محصول بعدی رایمک برقی بوده و رقیبی سرسخت در بازار خودروهای لوکس و پیشرفته خواهد بود.

در سال جاری میلادی ادعا شد محصول جدید شرکت رایمک، از مدل کانسپت وان قدرتمندتر خواهد بود. اکنون این تولیدکننده با نفوذ در مرحله پیش تولید نسخه مختص پیست موسوم به کانسپت S است؛ هر چند قرار است فقط دو دستگاه از آن با قیمت یک میلیون و 600 هزار دلار در دسترس علاقه‌مندان قرار گیرد.

خودروی جدید رایمک

خودروی جدید رایمک

خودروی جدید رایمک

خودروی جدید رایمک

خودروی جدید رایمک

منبع: motor1