شرکت پژو-سیتروئن (PSA)، قصد عرضه خودروهای برقی و هیبریدی را دارد، در این راستا باید منتظر عرضه مدل‌های برقی پژو 208 و 2008 باشیم. با موتوتل همراه باشید.

شرکت خودروسازی PSA می‌خواهد در سال 2019 میلادی دو خودروی الکتریکی معرفی کند. این دو خودروی الکتریکی طراحی مشابهی دارند، اما برحسب مدل‌های فعلی پژو 208 و دی اِس 4 کراس بک تولید خواهند شد.

بنا بر اطلاعات منتشر شده، نسل جدید پژو 208 به‌جز پیشرانه‌ی بنزینی در مدل‌های موتور برقی نیز وارد بازار می‌شود. این خودرو با یک بار شارژ تا مسافت 300 کیلومتر را می‌پیماید و باید در شهریورماه 1398 منتظر رونمایی آن باشیم.

البته قرار است دو ماه قبل از تاریخ مذکور، DS (برند لوکس PSA) نسخه‌ی برقی از مدل DS 3 کراس بک را رونمایی کند. این خودرو، تنها بخشی از چند خودروی برقی شرکت DS است که قرار است در چند سال آتی عرضه شود. شرکت پژو در سال 2020 میلادی، سومین خودروی تمام برقی گروه PSA را که بر اساس کراس اوور کامپکت 2008 تولید می‌شود، رونمایی خواهد کرد.

گروه خودروسازی PSA، سه خودروی پلاگین هیبرید از جمله DS 7 کراس بک، پژو 5008 و سیتروئن C5 اِیرکراس که بر اساس پلتفرم EMP2 تولید می‌شوند را عرضه می کند. پس مدیران این شرکت خودروسازی در نظر دارند تا سال 2023 میلادی حداقل چهار خودروی برقی و هفت خودروی هیبریدی عرضه کنند.

اریک اپود، مدیر توسعه و تولید کمپانی DS، در اوایل سال 2017 میلادی گفت: "DS قصد ورود به بازار خودروهای برقی را دارد. پس تا سال 2025، بیش از یک سوم خودروهای تولید کمپانی DS، هیبریدی یا برقی خواهند بود. پس عرضه نسخه‌های پیشرفته هیبرید با مدل DS 7 Crossback E-Tesne با قدرت 300 اسب بخار و توانایی طی کردن مسافت 60 کیلومتری با یک بار شارژ کامل، آغاز خواهد شد.

هم اکنون خودروهای برقی گروه خودروسازی PSA شامل میتسوبیشی iMiEV، پژو iOn، سیتروئن e-Mehari و ون‌های سبک وزن تجاری هستند.

منبع: motor1