شرکت مرسدس بنز قصد دارد خودروهای تمام الکتریکی را وارد خاک آمریکا کند و برای این منظور به دنبال سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری است. با موتوتل همراه باشید.

هدف از سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری کمپانی بنز، عرضه خودروهای الکتریکی در بازار آمریکاست. قرار است این سرمایه گذاری توسط مالک شرکت مرسدس بنز، دایملر آ.گ انجام گیرد.

شرکت آلمانی مرسدس بنز می‌خواهد تا سال 2022 میلادی مدل الکتریکی تمام محصولاتش را وارد خاک آمریکا کند. لازم به ذکر است، محصولات الکتریکی شرکت مرسدس بنز تحت برند جدید EQ عرضه خواهند شد.

به گفته‌ی دایملر، اکثر این خودروها در کشور آمریکا تولید می‌شوند. به همین خاطر دایملر می‌خواهد سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری برای کارخانه‌ی 20 ساله در آلاباما، یکی از ایالت‌های جنوبی آمریکا داشته باشد. گفته می‌شود وسعت این کارخانه تا 93 هزار متر افزایش خواهد داشت. این پروژه از سال آتی میلادی کلید خورده و تا اوایل سال 2020 به پایان می‌رسد و باید انتظار ایجاد 600 فرصت شغلی جدید را داشت.

شرکت مرسدس بنز اولین تولیدکننده‌ای نیست که برای ساخت خودروهای الکتریکی چنین سرمایه گذاری عظیمی را داشته است. پیش از بنز، فورد در سال 2015 میلادی در حدود 4.5 میلیارد دلار سرمایه گذاری کرد. شرکت فولکس واگن نیز سرمایه گذاری بزرگی داشت. پس باید در سال 2020 منتظر عرضه خودروهای الکتریکی در بازارهای جهانی باشیم. از چند سال گذشته، بیشتر خودروسازان بزرگ دنیا برای فراهم کردن زیرساخت لازم در زمینه خودروسازی و منابع تأمین انرژی گام‌های بزرگی برداشته‌اند. شاید بتوان تسلا را یکی از پیشگامان صنعت خودروسازی دنیا دانست که توانسته از رقبای خودروساز خود چون فورد و جنرال موتورز جلو بزند.

مدتی قبل، شرکت سایپا اعلام کرد قصد تولید انبوه اولین تیبای الکتریکی را دارد. پس شاید در سال‌های آتی شاهد عرضه خودروهای هیبریدی و الکتریکی به بازار ایران باشیم.

منبع: theverge