کمپانی تسلا به دنبال توسعه‌ی چیپی است تا از طریق آن اطلاعات مربوط به اتومبیل خودرانش را کنترل کند. با موتوتل همراه باشید.

به گفته‌ی ایلان ماسک، خودروهای تمام خودران تا سال 2019 میلادی عرضه خواهند شد. اکنون تسلا به دنبال همکاری با AMD برای تولید چیپ مخصوص این خودروهاست. تسلا با استخدام جیم کلر، مدیر اجرایی سابق AMD و جایگزینی آن با کریس لتنر، مدیر بخش مهندسی سخت افزار اتوپایلوت تسلا، به شایعات دامن زد و حالا اخباری درباره همکاری مستقیم این خودروساز معروف آمریکایی با AMD به گوش می‌رسد.

سانجای جها، مدیرعامل گلوبال فاندریز، یکی از زیر مجموعه‌های AMD در کنفرانسی اعلام کرد در حال همکاری با تسلا هستند. لازم به ذکر است، گلوبال فاندریز به تولید چیپ و مدارات الکتریکی مشغول است.

در این راستا، خبرگزاری CNBC می‌گوید تسلا نمونه‌هایی از اولین پردازنده‌هایش را دریافت کرده و به دنبال تست روی آن‌هاست.

تولید اتومبیل‌های خودران به قدرت محاسباتی بالایی نیاز دارد تا بتواند تمام داده‌ها و اطلاعات دریافت شده توسط دوربین‌ها و سنسورها را در کنار هم قرار داده و به سرعت تحلیل کند و دستور حرکت بدهد.

هم اکنون کمپانی اینتل با Waymo از زیرمجموعه‌های آلفابت در حال همکاری است. در این راستا، انویدیا نیز با تویوتا، آئودی، ولوو و دیگر شرکت‌های خودروسازی وارد همکاری شده و انتظار می‌رود به زودی همکاری تسلا با انویدیا نیز شروع شود.

منبع: CNBC