به تازگی شرکت BMW در تدارک رونمایی از رقیب قدرتمندی برای پورشه ماکان است، اکنون اولین اطلاعات و تصاویر از نسل جدید بی ام و X3 M فاش شده است. با موتوتل همراه باشید.

بی ام و در ماه ژوئن از نسل جدید بی ام و X3 2018 رونمایی کرد و شاهد عرضه دو مدل xDrive30i و مدل اسپرت تر یعنی M40i بودیم. اخیراً تصاویری از مدل جدید که احتمالاً مربوط به نسخه M است در رسانه‌ها منتشر شده است، بدین ترتیب بی ام و به طور رسمی از تولید مدل M خبر می‌دهد. مدل جدید از نظر فنی و ظاهری با تغییرات زیادی همراه شده و از مدل 355 اسب بخاری M40i قدرتمندتر خواهد بود.

بنا بر اطلاعات منتشر شده، بی ام و از موتور جدید S58 که نسخه جدیدتری نسبت به B58 است استفاده می‌کند. به نظر می‌رسد این موتور 6 سیلندر تویین توربو توانایی تولید 450 تا 460 اسب بخار قدرت را دارد. چون بی ام وی می‌خواهد در مقابل رقبای خود یکه تازی کند نیاز به این اسب بخارها خواهد داشت. کمپانی مرسدس بنز در ماه آوریل سال گذشته از مدل GLC63 با حداکثر قدرت 469 اسب بخار و 650 نیوتون متر گشتاور رونمایی کرده بود. مدل S آن نیز توانایی تولید 503 اسب بخار قدرت را دارد. پورشه ماکان توربو توانایی تولید 440 اسب بخار و 600 نیوتون متر گشتاور را دارد.

با توجه به تصاویر فاش شده، بخش جلو و عقب این خودرو و به خصوص سپرها طراحی تهاجمی‌تر داشته و چهار خروجی اگزوز نیز باعث شده این خودرو ظاهر شگفت‌انگیزتری پیدا کند.

بی ام و X3 M

بی ام و X3 M

بی ام و X3 M

بی ام و X3 M

بی ام و X3 M

بی ام و X3 M

منبع: motortrend