اخیراً خبرهای تازه‌ای درباره ورود خودروسازان مختلف به دنیای خودروهای هیبریدی و الکتریکی منتشر می‌شود. در این راستا، کمپانی تویوتا می‌خواهد از رقیبان خود جلو بزند. اکنون تویوتا به دنبال طراحی و ساخت وانت‌های هیبریدی است. با موتوتل همراه باشید.

تویوتا روی طراحی پلتفرمی جدید برای پیکاپ های خود تمرکز دارد، این پلتفرم‌ها احتمالاً برای مدل‌های هیبریدی پیکاپ تراک تویوتا خواهد بود. پس دیگر تولیدکنندگان وانت باید هوشیار باشند، چرا که اگر دست روی دست بگذارند، تویوتا از دیگر خودروسازان جلو می‌زند.

علاوه بر شرکت تویوتا، فورد نیز قصد دارد خودروی هیبریدی F-150 را وارد بازار کند. شاید از خودروهای پاک حمل بار چون وانت یا اتوبوس الکتریکی استقبال خوبی نشود اما به‌زودی عمر ماشین‌های بنزینی و دیزلی به پایان می‌رسد. پس تمام خودروسازان تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا به بهترین‌های دنیای خودروهای پاک تبدیل شوند. البته تجربه‌ی کافی برای ورود به این دنیای جدید وجود ندارد اما برای همگام شدن با رقبا، باید هر طور شده به این دنیا راه یابند.

تویوتا سابقه‌ای طولانی در ساخت ماشین‌های هیبریدی دارد. این خودروساز مشهور مدل‌هایی چون کمری هیبریدی و پریوس را تولید کرده که از آزمون و خطاهای آن‌ها می‌تواند برای ساخت پیکاپ تراک های هیبریدی آتی خود بهره ببرد. این خودروساز ژاپنی به‌زودی به جمع تولیدکنندگان ماشین‌های پاک اضافه می‌شود و هم اکنون خودروهایی چون Tacoma، ۴Runner، Sequoia و Tundra  را در پرونده خود دارد.

خودرو هیبریدی تویوتا

خودرو هیبریدی تویوتا

خودرو هیبریدی تویوتا

خودرو هیبریدی تویوتا

خودرو هیبریدی تویوتا

خودرو هیبریدی تویوتا

منبع: motor1