کمپانی مرسدس بنز در فکر تولید شاسی بلند تمام برقی است. این خودروساز مشهور برای عملیاتی کردن پروژه تولید SUV تمام برقی خود یعنی EQ بیش از یک میلیارد دلار در آلاباما سرمایه گذاری خواهد کرد، بدین ترتیب باید انتظار فراهم شدن بستر 600 شغل جدید را داشته باشیم. با موتوتل همراه باشید.

خط تولید مرسدس بنز باید تماماً تجهیز شود تا توانایی تولید اولین محصول تمام الکتریکی این شرکت را داشته باشد. هم اکنون در این خط تولید محصولاتی چون GLE، GLS و GLE coupe تولید می‌شوند. علاوه بر آن، در این خط C کلاس مورد نیاز در آمریکا نیز تولید می‌شود. این از پرطرفدارترین و پر تیراژترین خط تولیدهای مرسدس بنز است که در سال گذشته میلادی بیش از 310 هزار خودرو تولید کرده است.

شاسی بلند تمام برقی مرسدس بنز

سرمایه گذاری میلیارد دلاری مرسدس بنز شامل خط تولید باتری نیز می‌شود که در نزدیکی محل خط تولید واقع شده است. بدین ترتیب، این پنجمین سایت تولیدی باتری برای مرسدس بنز خواهد بود که نیاز این شرکت برای تولید محصولات تمام برقی تا سال 2022 میلادی را فراهم می‌کند.

شاسی بلند تمام برقی مرسدس بنز

شاسی بلند تمام برقی مرسدس بنز

بخشی از این سرمایه گذاری به یک مرکز لجستیک جهانی مربوط است که نیاز تأمین خدمات پس از فروش را بر عهده دارد.

سرمایه گذاری میلیارد دلاری مرسدس بنز جدا از سرمایه گذاری 1.3 بیلیون دلاری در سال 2015 میلادی است، این مسئله نشان می‌دهد مرسدس بنز برای رقابت با دیگر شرکت‌ها چون تسلا تلاش می کد.

شاسی بلند تمام برقی مرسدس بنز

شاسی بلند تمام برقی مرسدس بنز

منبع: motortrend