به تازگی کمپانی هیوندا در خودروی خود از سیستم تشخیص موجودات زنده بهره برده تا از جا گذاشتن کودکان در خودرو جلوگیری شود. با موتوتل همراه باشید.

بیشتر خودروسازان در خودروهای خود از ایده‌های جدید و البته عجیبی استفاده می‌کنند تا به جذابیت محصولاتشان بیافزایند. اکنون شرکت خودروسازی هیوندا با هدف یادآوری به راننده برای جا نگذاشتن کودک در صندلی عقب خودرو، سیستم هشدار سرنشین عقب طراحی کرده، بدین ترتیب نباید نگران جا گذاشتن نوزادتان در صندلی‌های عقب باشید.

این سیستم عملکرد بسیار آسانی دارد؛ به طوری که در بخش عقب خودرو حسگری فراصوت نصب شده که قابلیت تشخیص حرکت اشیاء را دارد. بعد از پارک کردن و قفل درب‌های خودرو، این حسگر فعال می‌شود. اگر موجود زنده‌ای در صندلی عقب شناسایی شود، خودرو شروع به بوق و فلاشر زدن می‌کند. علاوه بر آن، این سیستم از طریق سرویس بلو لینک (Blue Link) هیوندای، پیام هشداری به گوشی هوشمند راننده ارسال می‌کند.

سیستم ایمنی هیوندای

البته وقتی راننده اقدام به خاموش کردن خودرو و باز کردن درب‌ها می‌کند، پیامی در پنل فرمان رؤیت می‌شود که به راننده هشدار می‌دهد صندلی عقب را چک کند.

اخیراً چند خودروساز دیگر از سیستم مشابه برای رفع جا گذاشتن نوزادان در خودرو استفاده کرده‌اند. گاهی شرایطی به وجود می‌آید که به سرعت از خودرو خارج می‌شویم و فراموش می‌کنیم کودکمان در صندلی عقب خوابیده است. لازم به ذکر است، به دلیل وقوع چنین حوادثی در سال 2017 میلادی، 38 کودک به دلیل گرمازدگی جان باخته‌اند. این آمار بالا، به اهمیت سیستم ایمنی هیوندای می‌افزاید.

سیستم هشدار هیوندای، جا ماندن حیوانات خانگی در خودرو را یادآوری می‌کند، چرا که بر طبق قوانین بین‌المللی، حیوانات را هم نباید در خودرو تنها گذاشت.

قرار است کمپانی هیوندای سیستم ایمنی کودکان را در سال 2019 میلادی راه اندازی کند.

منبع: motor1