بنا بر آمارهای منتشر شده، خودروهای برقی در سپتامبر سال جاری با فروش حیرت انگیزی رو به رو شده‌اند. بر این اساس، تویوتا پریوس پر تقاضاترین خودروی برقی سال 2017 در بازار جهانی به حساب می‌آید و بی و ای دی سانگ در رتبه بعدی قرار دارد. با موتوتل همراه باشید.

سپتامبر (مردادماه سال جاری) پرفروش‌ترین ماه برای خودروهای برقی بوده است، به طوری که 103 هزار دستگاه خودروی الکتریکی به فروش رسیده که رکورد فوق‌العاده نسبت به سال گذشته است.

لازم به ذکر است، فروش جهانی خودروهای برقی در ماه سپتامبر، نسبت به سال گذشته افزایش 64 درصدی داشته است؛ البته با توجه به فروش بالای خودروهای برقی در فصل پاییز، انتظار می‌رود این فروش در شهریورماه بیشتر باشد.

بنا بر آمار منتشر شده، فروش کلی خودروهای برقی از ابتدای سال 2017 میلادی تاکنون، 47 درصد افزایش داشته و به رقم 651 هزار دستگاه رسیده است.

در چند ماه اخیر سال 2017، بیشتر فروش به خودروی تویوتا پریوس اختصاص داشته که رقم 35 هزار دستگاه را نشان می دهد. البته این آمار در شرایطی به دست آمده که تویوتا پریوس با تأخیر وارد برخی نقاط شده و از ماه دوم سال 2017 میلادی در ژاپن عرضه شده است.

خودروی برقی سانگ که توسط کمپانی چینی BYD تولید شده، بعد از پنچ ماه عرضه به بازار، در مرتبه دهم پرفروش‌ترین خودروهای برقی دنیا قرار گرفته است. کمپانی تسلا با فروش بیش از 50 هزار دستگاه در رتبه اول دیده می‌شود، BYD با اختلاف تنها 2 هزار دستگاه در رتبه دوم جای دارد و BMW با فروش 55 هزار و 683 دستگاه، در جایگاه سوم دیده می‌شود.

در مردادماه، رقابت زیادی بین خودروسازان به وجود آمده است، به‌طوری که تاکنون شاهد چنین رقابت سرسختی در پایان سال میلادی نبوده‌ایم. احتمالاً کمپانی تسلا در شهریورماه هم فروش بیشتری نسبت به بی وای دی خواهد داشت. با توجه به عرضه تمام موجودی مدل 3 تسلا در پایان سال و برنامه ریزی مدیران BYD برای فروش بیش از 60 هزار دستگاه در ماههای پایانی سال 2017، شاید این کمپانی چینی به‌عنوان پرفروش‌ترین سازنده خودروهای برقی در سال جاری میلادی معرفی شود.

آمار فروش خودروهای برقی در سال 2017 میلادی

آمار فروش خودروهای برقی در سال 2017 میلادی

منبع: insideevs