چند سال پیش شرکت خودروسازی ایران خودرو تصمیم گرفت مدل جدید و به‌روز شده پژو 206 را وارد بازار کند، در این راستا خودروی جدید پژو 207i وارد خط تولید ایران خودرو شد. با موتوتل همراه باشید تا 6 دلیل برای این که پژو 207i نخرید را بیان کنیم.

پژو 207i در ابتدای عرضه به بازار با توفیق خوبی همراه شد و توانست نظر مشتریان زیادی را به خود جلب کند؛ اما بعد از تحریم صنعت خودروسازی ایران، شرکت پژو تصمیم گرفت تولید خودروهای خود را متوقف کند. کمپانی مذکور تولید 207i را متوقف کرد و بعد از تمهیدات فراوان امکان تولید خودروهای قدیمی چون پژو 405، پژو پرشیا و ... را داد؛ اما پژو از ارسال قطعات اساسی خودروهای خود به ایران امتناع کرد که با کاهش کیفیت این خودروها همراه بود. در همین زمان بود که قطعه سازان چینی از طریق یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان خودرو در خاورمیانه به بازار ایران راه یافتند.

بعد از چند سال و با انعقاد قرارداد برجام، پژو دوباره وارد ایران شد. در این زمان کمپانی پژو با هزینه 10 تا 12 میلیون یورویی خط تولید پژو 207i را راه انداخت. این خودرو طراحی مشابه ای با نسخه قبلی داشت اما به تعداد آپشن های آن افزوده شد؛ البته پژو 207i جدید متفاوت از پژو 207 اصل فرانسوی بود و می‌توان حضور چینی‌ها را در آن احساس کرد.

هم اکنون پژو 207i ایران خودرو با اقبال خوبی مواجه شده و توانسته نظر مشتریان زیادی را به خود جلب کند. هیچ خودرویی در دنیا بدون نقص نیست، بدون شک پژو 207i هم همین طور بوده و با مشکلاتی در بازار موجود است.

در ادامه تعدادی از مشکلات 207i را بیان کنیم، شاید با خواندن ادامه مقاله از خرید این خودرو پشیمان شوید.

فضای محدود

فضای داخلی 207i بسیار کم است و شاید احساس راحتی و آرامش نداشته باشید. امروزه به فضای داخلی خودرو توجه ویژه‌ای می‌شود و تمام خودروسازان نهایت تلاش خود را می‌کنند تا با تغییر فرم صندلی و اضافه کردن فضای داخلی، محیط راحت و جاداری برای سرنشینان فراهم کنند. این در حالی است که پژو 207i این گونه نیست و احتمالاً در بخش عقبی خودرو با کمبود جا مواجه خواهید شد.

اگر می‌خواهید این خودروی هاچ بک را برای استفاده خانوادگی خریداری کنید، کمی در تصمیم خود تعلل نمایید.

داشبوردی از جنس پلاستیک خشک

طراحی فضای داخلی پژو 207i راضی کننده است، اما استفاده از پلاستیک خشک چندان جالب نیست و شاید در آینده صداهای عجیبی از داشبورد و دیگر قسمت‌های داخلی خودروی خود بشنوید. البته هر کاری برای رفع این صداها کنید، نتیجه‌ای نخواهد داشت.

لازم به ذکر است، کیفیت متریال داخلی پژو 207i نسبت به دیگر خودروها تا حدودی مناسب و راضی کننده است؛ اما استفاده از پلاستیک خشک چندان خوشایند نیست.

آپشن های زیادی و دردسرساز

پژو 207i آپشن ها و امکانات خوبی دارد، اما باید به خرابی آن‌ها هم توجه داشت. اگر تمام آپشن ها به خوبی کار کنند، در هنگام رانندگی هیچ مشکلی نخواهید داشت؛ اما اگر بدشانس باشید، هر روز باید به نمایندگی بروید تا مشکل خودروی خود را حل کنید. شاید کروزکنترل دچار مشکل شود یا نمایشگر لمسی 207i به خوبی کار نکند. البته تمام این مشکلات می‌تواند گریبان گیر هر خودرویی شود.

صداهای عجیب گیربکس

همیشه کمپانی پژو با گیربکس درگیر بوده و حالا این مشکل در پژو 207i نیز وجود دارد. گاهی مدل دنده‌ای این خودرو دچار مشکل می‌شود و گیربکس عملکرد خوبی نخواهد داشت؛ در این زمان برای عوض کردن دنده با صداهای عجیبی مواجه می‌شوید. البته اگر بخواهید مدل اتوماتیک 207i را بخرید، باز هم باید بدانید ممکن است گیربکس کمی تأخیر کند و دنده‌ها دیر تعویض شوند.

تجربه رانندگی خشک

بعد از خرید پژو 207i، متوجه سواری خشک این خودرو خواهید شد. البته این مشکل در خیلی از خودروهای داخلی وجود دارد. باید مدتی صدای کوبش خودرو را تحمل کنید تا به‌ مرور زمان خشکی آن رفع شود. می‌توانید لاستیک و تنظیمات کمک فنر را هم تغییر دهید.

به‌کارگیری قطعات چینی

ایران خودرو خدمات پس از فروش خوبی ندارد و شاید مشکل خودرو 207i با مراجعه به نمایندگی‌های این شرکت برطرف نشود. در این خودرو از قطعات چینی استفاده شده و 207i دیگر آن خودروی اصیل فرانسوی نیست.

به نقل از چرخان