شرکت چری قصد دارد در ابتدای سال 2019 تا 2020 میلادی، خودروهای خود را وارد بازار کشورهای اروپایی کند. بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده، احتمالاً این شرکت با مجموعه گسترده‌ای از خودروهای الکتریکی وارد بازارهای قاره اروپا خواهد شد. با موتوتل همراه باشید.

کمپانی چری در اوایل سال جاری میلادی، در جریان نمایشگاه اتومبیل فرانکفورت 2017، برند جدید اکسید را معرفی کرد و ظاهراً می‌خواهد خودروهای خود را با این نام در اروپا عرضه کند.

در این راستا، آنینگ چن، مدیر اجرایی شرکت چری، در مصاحبه با خبرگزاری بریتانیایی اعلام کرد، قطعاً هر مدلی که توسط چری وارد بازار اروپا شود الکتریکی خواهد بود. او در ادامه سخنانش اظهار داشت، تمام مدل‌ها الکتریکی، میکرو هیبرید، هیبرید یا پلاگین هیبرید خواهند بود و به احتمال زیاد، وسایل نقلیه الکتریکی باطری دار را هم عرضه خواهیم کرد.

اولین خودروی عرضه شده مدل اکسید، SUV پنج صندلی TX است که بنا بر مهندسی جدید و سازگار با محصولات تولیدکنندگان بزرگ جهانی طراحی شده و می‌تواند میزبان موفقی برای سیستم انتقال قدرت الکتریکی باشد.

کمپانی چری قصد دارد این خودرو را در سه مدل به صورت خودروی هیبرید معمولی، پلاگین هیبرید الکتریکی و کاملاً الکتریکی عرضه کند. البته گفته می‌شود مدل پلاگین هیبرید، زودتر از دیگر مدل‌ها روانه بازار خواهد شد.

TX یک مدل جهانی است که همراه با سری اکسید، روانه بازارهای اروپایی خواهد شد. در این راستا شرکت چری می‌خواهد یک مرکز طراحی و مهندسی اروپایی را در آلمان راه اندازی کند.

چن، مدیر اجرایی چری، در نمایشگاه فرانکفورت 2017 اعلام کرد با هدف تولید محصولات با کیفیت و دارای سیستم انتقال قدرتی با آلودگی کم، قصد داریم نظر مشتریان جوان را جلب کنیم.

خودرویی که در نمایشگاه فرانکفورت توسط شرکت چری رونمایی شد، نمونه اولیه پیش تولیدی بود که اکنون توسعه آن به پایان رسیده است. البته پیش از این که بازار اروپایی این مدل راه اندازی شود، شرکت چری باید به برخی مسائل کیفی توجه کند، اما قطعاً این شرکت با راه اندازی مرکز مهندسی آلمانی، هیچ مشکلی در این زمینه نخواهد داشت.

منبع: چرخان