سرجیو مارکیونه، مدیرعامل شرکت خودروسازی فیات کرایسلر و رئیس کمپانی فراری به عنوان یکی از برندهای زیر مجموعه این گروه خودروسازی رسماً اعلام کرد فراری به دنبال توسعه خودروی جدید در دسته وسایل نقلیه با کاربری خاص است. بر اساس تائید رسمی این شرکت، باید در آینده‌ای نزدیک منتظر شاسی بلند فراری باشیم. با موتوتل همراه باشید.

احتمالاً تولید شاسی بلند فراری محدود خواهد بود. این خودروی جدید با نام FUV، مخفف "Ferrari Utility Vehicle" است. این محصول یک کراس اور چهار درب است و فراری برای این که محصولی خاص داشته باشد آن را در تعداد محدود تولید خواهد کرد.

فراری مسیر متفاوتی نسبت به دیگر برندهای لوکس و محبوب چون پورشه و بنتلی دارد زیرا آن‌ها در پی افزایش فروش محصولاتشان هستند. لامبورگینی هم دنباله رو همین مسیر با نسخه تولیدی اوروس خواهد بود.

در حال حاضر، مارکوینه خرید برند جیپ توسط کمپانی گریت وال چین را تکذیب کرده اما هر ادغامی را مفید می‌داند، هر چه رسماً اعلام کرد هم اکنون برنامه‌ای برای ادغام با دیگر شرکت‌ها ندارد.

سال گذشته رئیس فراری با قاطعیت تولید شاسی بلند با برند فراری را تکذیب کرد؛ اما اکنون رسماً تولید شاسی بلند فراری تائید شده است. احتمالاً این خودرو با موتور محرکه هیبریدی تولید می‌شود و از آنجا که تمام مدل‌های فراری از سال 2019 میلادی به بعد هیبریدی خواهند بود، این مدل نیز شامل طرح مذکور خواهد شد. شاسی بلند فراری به‌عنوان مدل 2020 در سال 2019 میلادی رسماً رونمایی می‌شود.

منبع: autocar