شاید تصور کنید از ترکیب چند رنگ با یکدیگر، رنگی جدید به دست می‌آید، اما شرکت خودروسازی لکسوس اعلام کرده برای تولید رنگ "آبی" لکسوس LC500، در حدود 15 سال زمان نیاز دارد تا این شرکت به نتیجه موردنظر خود برسد. با موتوتل همراه باشید.

شرکت خودروسازی لکسوس برای تولید رنگ خاص آبی، 15 سال از وقت خود را صرف پروژه‌های تحقیقاتی کرده است. لکسوس در این راه از مراکز TEC واقع در ایالات متحده آمریکا و ژاپن و شرکت VIAVI Solutions Inc واقع در ایالات متحده آمریکا کمک گرفته تا رنگ بسیار خاص "آبی" را تولید کند که هم اکنون روی لکسوس LC500 شاهد آن هستیم. برای نخستین بار شاهد رونمایی این رنگ زیبا روی خودروی مذکور در نمایشگاه بین‌المللی ژنو 2016 بودیم که واقعاً شگفت انگیز است.

لازم به ذکر است، در طی یک روز کاری، فقط 2 دستگاه خودرو لکسوس LC500 در کارخانه Motomachi تولید می‌شود. روی این خودرو رنگ زیبای "آبی" با 40 لایه جداگانه محافظ به کار گرفته می‌شود. این رنگ از پروانه "مورفو" بومی شمال و جنوب ایالات متحده آمریکا الهام گرفته شده که با استفاده از اصول "نور در تعامل با چشم انسان" به وجود آمده است.

ساختار این رنگ خاص نانو است و دانه‌های کوچکی دارد که سبب می‌شود مدام با نور تغییر کند و جلوه‌ی بی‌نظیری به رنگ اصلی خودرو دهد. البته فضای درونی خودرو هم از این رنگ تأثیر گرفته و شاهد استفاده از روکش‌های چرمی آبی رنگ و قطعات آبی رنگ روی کنسول وسط، غربیلک فرمان، داشبورد و پنل های درب آن هستیم که با رنگ نارنجی و طوسی ترکیب شده و جلوه‌ی بی‌نظیری ایجاد کرده است.

رنگ آبی لکسوس

منبع: خودروبانک