اخیراً شرکت خودروسازی تسلا اعلام کرده قصد اخراج 400 تا 700 نفر از کارمندان بخش اداری و فروش خود را دارد، ظاهراً کارمندان اخراجی خارج از بخش‌های تولید و مهندسی هستند. با موتوتل همراه باشید.

به تازگی سخنگوی تسلا بیانیه‌ای در این باره به CNBC ارسال کرده که بدین شرح است: "تسلا همانند دیگر شرکت‌ها، کارایی خود را به طور سالانه بررسی می‌کند. در جلسات برگزار شده، مدیران و کارمندان درباره نتایج دستاوردها و نحوه دست یابی به آن‌ها در دوره زمانی مشخص به بحث و تبادل نظر می‌پردازند. این بحث‌ها شامل بازخوردهای سازنده و شناسایی کارمندان برتر برای پرداخت پاداش‌هاست. هم اکنون تسلا دارای 33 هزار کارمند است و این ارزیابی‌ها می‌تواند سبب اخراج کارمندان شود. تسلا قصد دارد به استخدام کارمندان جدید از سراسر دنیا ادامه دهد تا به پیشرفت بیشتری برسد."

شرکت خودروسازی تسلا چند روز پیش خبر فراخوانی بیش از 11 هزار خودروی تسلا مدل اکس در سراسر دنیا را منتشر کرد که به دلیل عدم ثبات صندلی‌های عقب سبب نارضایتی خریداران شده‌اند. اکنون اخراج کارمندان به مشکلات اخیر تسلا چون فراخوانی و ضرر مالی اضافه شده و سرمایه گذاران و کارشناسان امیدی به سوددهی این خودروساز در آینده نزدیک ندارند.

 

منبع: CNBC