کمپانی خودروسازی بی ام و به تولید خودروهای روز و محبوب شهرت دارد، اکنون می‌خواهد قدرت خود را در زمینهٔ تولید دوچرخه به نمایش بگذارد. در این راستا، با دوچرخه بی ام و رو به رو شده‌ایم که قیمت 4000 دلاری دارد. با موتوتل همراه باشید.

این خودروساز آلمانی به تولید تجهیزات برقی و پاک تمایل دارد، علاقه‌ی آن را می توان در خودروهای i3 و پلاگین هیبریدی 740e مشاهده کرد. البته بی ام و در تولید موتورسیکلت هم ورود کرده و نقشه‌های زیادی برای این حوزه دارد، اما خبر جدید درباره تولید دوچرخه توسط این خودروساز است.

اخیراً شرکت بی ام و از یک دوچرخه هیبریدی به عنوان محصول خود رونمایی کرده است. این دوچرخه با وجود موتور الکتریکی، با رکاب زدن نیز حرکت می‌کند. کارشناسان از گشتاور 91 نیوتن متر این دوچرخه حیرت زده شده‌اند. این گشتاور با موتور یک لیتری رنو توینگو مدل 2017 و موتورسیکلت‌های هارلی دیویدسن مقایسه می‌شود. در دوچرخه بی ام و، از فناوری BMW Active Hybrid استفاده شده که به صورت ترکیب پدال و پیشرانه الکتریکی کار می‌کند. این پیشرانه الکتریکی قدرت لازم برای طی کردن مسیر 100 کیلومتری را فراهم می‌کند.

در این دوچرخه می‌توانید موتور الکتریکی را متوقف کنید تا از آن به عنوان یک دوچرخه معمولی بهره برده و آن را با رکاب زدن به جلو ببرید. در این دوچرخه از امکانات رفاهی چون BMW Active Hybrid e-bike استفاده شده که امکان اتصال تلفن همراه به دوچرخه و دریافت اطلاعات مختلف چون مسافت طی شده و شرایط موتور را نشان می‌دهد. پس دوچرخه سوار می‌تواند اطلاعات موردنیاز خود را دریافت کند. 

در دوچرخه بی ام و حالت سواری مانند خودرو تعبیه شده است؛ اولین حالت اقتصادی یا همان Eco نامیده می‌شود که در حدود 50 درصد انرژی  حرکتی دوچرخه از باتری گرفته می‌شود و حالت غیراقتصادی به صورتی است که تمام توان موتور استفاده شده و دیگر نیازی به رکاب زدن نیست و تمام توانایی پیمودن مسیر 25 کیلومتری در اختیار دوچرخه قرار می‌گیرد. 

این دوچرخه طراحی ارگونومیک داشته و در دو رنگ موجود است. خریداران می‌توانند از امکانات سفارشی آن استفاده کنند. شرکت بی ام و دوچرخه خود را در بازار آلمان 3400 یورو (حدود 4000 دلار) قیمت گذاری کرده است.

نظر شما درباره این دوچرخه الکتریکی چیست؟

منبع: چرخان