کمپانی لوتوس در هفتادمین سالگرد فعالیت خود از یک خودروی خاص رونمایی کرد. این خودرو خاص‌ترین نسخه مدل اصلی یعنی الیزه است. با موتوتل همراه باشید.

خودروی جدید با نام الیزه کاپ 260، قابلیت‌های موتور اسپرت الیزه ریس 250 مخصوص پیست را با امکانات جاده‌ای الیزه استاندارد ترکیب می‌کند. این خودرو از نسخه 250 اسب بخاری موتور سوپر شارژ 1.8 لیتری چهار سیلندر تویوتا قدرت می‌گیرد که به گیربکس دستی شش سرعته متصل بوده و در دیگر مدل‌های الیزه نیز به کار رفته است. لوتوس رسماً اعلام کرد الیزه کاپ 260 دارای شتاب صفر تا صد 3.8 ثانیه و بیشینه سرعت 243 کیلومتر بر ساعتی است.

الیزه کاپ 260 وزن بسیار کمی دارد و در نتیجه عملکرد بالایی ارائه می‌دهد. با وجود کاور موتور کربنی و پانل دسترسی جلو، دیسک‌های ترمز دو بخشی سبک، شیشه عقب پلی کربنات، صندلی‌های مسابقه‌ای فیبر کربنی و دیگر قطعات سبک، این خودرو دارای وزن 862 کیلوگرمی است. قطعات ایرودینامیک به کار رفته در این خودرو از جمله اسپلیتر جلوی کربنی، باله عقب بزرگ و دیفیوزر عقب، سبب عملکرد بهینه آن در پیست می‌شود.

این خودروساز بریتانیایی اعلام کرد الیزه کاپ 260 می‌تواند در طول 1 دقیقه و 32 ثانیه پیست مسابقه Hethel را پشت سر بگذارد که 2.5 ثانیه سریع‌تر از کاپ 250 است.

قرار است تنها 30 دستگاه از خودروی جدید لوتوس تولید شود. قیمت الیزه کاپ 260 از 76 هزار یورو (89 هزار دلار) شروع می‌شود. پس خرید این خودرو به صرفه‌تر و عاقلانه‌تر از کراس اوور لوتوس است.

در ادامه تصاویری از این خودرو مشاهده کنید:

الیزه کاپ 260 لوتوس

الیزه کاپ 260 لوتوس

منبع: خبرخودرو