شاسی بلندهای فولکس واگن شامل مدل‌های توارگ، تیگوان و تی راک در بازار موجود هستند. اکنون خبر رسیده از سال 2018 میلادی، سری جدیدی از این شاسی بلندها با نام تی کراس عرضه خواهند شد. با موتوتل همراه باشید.

جدیدترین اخبار اعلام می‌کند، شاسی بلند فولکس واگن پولو سال آتی با نام تی کراس عرضه می‌شود. اتو اکسپرس در گزارشی می‌گوید این شاسی بلند ساب کامپکت دارای طراحی محافظه کارانه است. با خرید این خودرو، ارتفاع سواری بیشتری از پولو را تجربه می‌کنید؛ دو خودرویی که از پلتفرم یکسان بهره می‌برند.

خودروی جدید فولکس واگن می‌خواهد با رقابت شدید با جوک، توپ را به زمین نیسان بیندازد. علاوه بر آن، تی کراس می‌تواند رقیبی سرسخت برای چند مدل موجود در بازار از خودروسازهای متفاوت باشد. بنا بر ادعای اتو اکسپرس، فولکس واگن تی کراس از نظر فنی بسیار شبیه به سات آرونا خواهد بود.

احتمال می‌رود این خودرو به موتورهای سه و چهار سیلندر بنزینی و شاید دیزلی مجهز شود. مدل پایه شاسی بلند جدید فولکس واگن از موتور 1 لیتری 3 سیلندر با 109 اسب بخار نیرو استفاده می‌کند. مدل پایه این شاسی بلند به گیربکس دستی مجهز خواهد شد اما نسخه‌ی گران آن، از گیربکس‌های دو کلاچه اتوماتیک بهره خواهد برد.

شاید کمپانی فولکس واگن حداقل یک آپشن 4 چرخ پیش ران را برای تی کراس ارائه کند. قطعاً این امکانات برای خریدارانی که در آب و هوای سرد زندگی می‌کند، بسیار جذاب است.

منبع: خبرخودرو