شرکت خودروسازی تویوتا در جریان نمایشگاه خودروی توکیو 2017 از نسل جدید سدان بزرگ Crown به صورت کانسپت آماده تولید رونمایی کرد. با موتوتل همراه باشید.

قرار است نسل جدید تویوتا Crown، جایگزین نسل چهاردهم خود شود که از سال 2012 میلادی در ژاپن و تعدادی از بازارهای آسیایی عرضه شده است.

تویوتا Crown کانسپت دارای طول 4910 میلی متر، عرض 1800 میلی متر، ارتفاع 1455 میلی متر و فاصله بین دو محور 2920 میلی متری است. این خودرو به نسبت نسل قبل خود 25 میلی متر کشیده‌تر شده است.

در این خودرو از پلتفرم TNGA تویوتا استفاده شده که رانندگی لذت بخشی را برای خریداران فراهم خواهد کرد. شرکت تویوتا ادعا کرده خودروی جدید Crown را در پیست مسابقه نوربورگرینگ آلمان آزمایش کرده، پس احتمالاً سواری بهتر و سرعت بالاتری خواهد داشت.

هم اکنون این خودرو طراحی بدنه‌ی مدرن‌تری دارد. قسمت جلویی آن دارای جلوپنجره کندوی عسلی بزرگی با چراغ‌های جلوی LED و سپر تهاجمی‌تر است. در بخش کناری این خودرو طراحی ستون C جدیدی به چشم می‌خورد و در پنل پشتی نیز چراغ‌های عقب LED جدید، اسپویلر همانند بدنه و لوله اگزوز دوگانه در دیفیوزر دیده می‌شود.

اطلاعاتی از موتور این خودرو در دست نیست اما احتمالاً این خودروساز مدل‌های بنزینی و هیبریدی معمولی آن را عرضه خواهد کرد و باید در تابستان 2018 میلادی منتظر ورود آن به بازار باشیم.

تویوتا crown

تویوتا crown

منبع: خبرخودرو