شرکت خودروسازی پورشه در سال 1995 تولید پورشه 928 را کنار گذاشت و از آن زمان تاکنون به سراغ این خودروی کوپه اسپرت نرفته است. اکنون جدیدترین شایعات اعلام می‌کند کمپانی پورشه قصد دارد با الهام گرفتن از نسل جدید پورشه پانامرا، یک خودروی کوپه بزرگ با شماره مدل 929 روانه بازار کند. با موتوتل همراه باشید.

بعد از انتشار این خبر، تصویری توسط طراحان صنعت خودروسازی منتشر شد که در آن پورشه پانامرا در قالب یک خودروی کوپه بزرگ به نمایش درآمده است. در این طرح گرافیکی طول پورشه پانامرا کاهش یافته تا به یک خودروی کوپه تبدیل شود. لازم به ذکر است، ستون B خودرو به سقف نرسیده و فاصله‌ای میان سقف و ستون به چشم می‌خورد که کاربرد آن را به چالش انداخته است. شاید ستون B در داخل کابین به سقف خودرو رسیده باشد و از بیرون نرسیدن آن به سقف تنها جنبه تزئینی داشته باشد.

با توجه به ابعاد خودرو، دو ردیف صندلی در داخل کابین به کار رفته که قابلیت حمل چهار نفر را دارد. در تصویر منتشر شده، در سمت چپ خودرو شاهد پشت سری برای صندلی‌های عقب هستیم که قطعاً در سمت راست نیز وجود دارد، البته در مرکز کابین پشت سری دیده نمی‌شود که همانند پورشه پانامرا حکایت از چهار سرنشینِ بودن خودرو دارد.

البته تمام اطلاعات برمبنای شایعات است و اکنون طراحان مستقل صنعت خودروسازی با تکیه بر همین شایعات، اقدام به طراحی و انتشار تصویر گرافیکی از پورشه 929 کرده‌اند.

اگر شرکت پورشه قصد تولید چنین خودرویی را داشته باشد، قطعاً از پلتفرم پورشه پانامرا استفاده خواهد کرد. در این صورت، پورشه می‌تواند از قوی‌ترین سیستم محرک اتومبیل استفاده کند که شامل یک سیستم محرک هیبریدی همراه با پیشرانه 4 لیتری هشت سیلندر بوده و می‌تواند به طور ترکیبی حدود 680 اسب بخار قدرت و 849 نیوتن متر گشتاور تولید کند.

منبع: خودرو بانک