استیو جابز به عنوان فردی موفق در صنعت تکنولوژی دنیا شناخته می‌شود که تقریباً هر کسی او را می‌شناسد. او توانست با تولید محصولات انقلابی خود، از سیستم عامل مکینتاش تا آی‌پاد و آیفون‌ها، تحول بزرگی در صنعت تکنولوژی ایجاد کند. اکنون قرار است بی ام و Z8 استیو جابز به حراج گذاشته شود. با موتوتل همراه باشید.

اگر از افراد ثروتمندی هستید که به خودروی استیو جابز علاقه دارید، شاید شانس خرید این خودروی فوق‌العاده را داشته باشید.

بی ام و Z8 با رنگ تیتانیوم نقره‌ای در سال 2000 میلادی تولید شده است. خودروی منحصر به فرد استیو جابز در طول این سال‌ها تنها 15 هزار و 200 مایل راه رفته است. اکنون این خودرو برای فروش در حراجی به بالاترین قیمت، در اختیار کمپانی معروف RM ساتبی قرار گرفته است.

استیو جابز خودروی بی ام و Z8 را در سال 2000 میلادی، به تشویق "لری الیسون" مدیرعامل اوراکل، خریداری کرده است. او با تعریف و تمجید زیاد از مشخصات و عملکرد عالی این خودرو، استیو جابز را متقاعد به خرید می‌کند. در این راستا استیو جابز در روز 6 اکتبر سال 2000 یکی از مدل‌های نقره‌ای بی ام و Z8 را با روکش چرمی مشکی رنگ خریداری می‌کند. این خودرو در آن زمان، به گوشی "موتورولا" مجهز بود و استیو جابز توانست 7 سال بعد سری پرطرفدار "آیفون" را معرفی کند.

شرکت خودروسازی BMW در حدود 5703 دستگاه از این خودرو را تولید کرد که از این تعداد، حدود 2543 دستگاه وارد بازار ایالات متحده آمریکا شد.

در بی ام و Z8 از پیشرانه 4.9 لیتری هشت سیلندر با یک جعبه دنده 6 سرعته دستی استفاده شده است.

این خودرو در روز 6 دسامبر سال جاری توسط کمپانی RM ساتبی به حراج گذاشته می‌شود و کارشناسان قیمت 300 هزار تا 400 هزار دلاری را برای فروش آن پیش بینی می‌کنند.

حراج خودروی استیو جابز

منبع: خودرو بانک