شرکت خودروسازی سایپا فعالیت خوبی در کشور عراق داشته است، به طوری که توانسته با فروش 150 هزار دستگاه انواع خودروی سواری در عراق، در طول چند سال اخیر، 30 درصد بازار عراق را در دست بگیرد. با موتوتل همراه باشید.

شرکت سایپا با فروش خودروهای سواری با کاربری شخصی و تاکسی، 30 درصد بازار خودرو سواری عراق را به خود اختصاص داده و عنوان پرفروش‌ترین خودروی سواری در بازار عراق را در سال‌های اخیر کسب کرده است.

با استقبال چشمگیر مردم عراق از خودروهای سایپا و به خصوص سایپا 131 که قبلاً در قالب خودروی کامل وارد خاک عراق می‌شد، شرکت خودروسازی سایپا تصمیم گرفت در سال جاری تولید این محصول را در عراق راه اندازی کند و شاهد عرضه نسل جدید این خودرو مجهز به ترمز ABS، ایربگ و موتور یورو 4 و آپشن مالتی مدیا بودیم. انتظار می‌رود با توجه به استقبال فراوان مردم عراق از خودروهای سایپا تا پایان سال آتی میلادی تعداد 20 هزار دستگاه تولید و عرضه شود. با توجه به تمایل مشتریان عراقی از خودروهای اتوماتیک، به زودی خط تولید خودرو آریو نیز با همکاری نماینده فروش سایپا و وزارت صنایع کشور عراق در سایت اسکندریه راه اندازی خواهد شد.

شرکت خودروسازی سایپا قصد دارد با هدف استفاده از سوخت‌های پاک برای حفظ محیط زیست و کاهش هزینه‌های مصرف سوخت خودرو، خودروهای با مصرف سوخت LPG را در عراق تولید و عرضه کند. هم اکنون محصولاتی تولید شده و به‌زودی بعد از دریافت تأییدیه‌های لازم در عراق به مرحله تولید انبوه می‌رسد.

منبع: ایران جیب