شرکت خودروسازی تسلا قصد دارد کارخانه‌ی جدیدی در کشور چین راه اندازی کند که احتمالاً محل آن در شهر شانگهای خواهد بود. با موتوتل همراه باشید.

بنا بر خبر وال‌استریت ژورنال، شرکت تسلا در حال آماده سازی خود برای ساخت کارخانه‌ای در شهر شانگهای چین است. برخی منابع اعلام کردند این شرکت خودروسازی با دولت چین به توافق رسیده تا کارخانه‌ای در منطقه‌ی آزاد تجاری شانگهای راه اندازی کند.

بیشتر سازندگان خودرو با همکاری سرمایه گذاران چینی به راه اندازی خط تولید جدید اقدام می‌کنند اما تسلا می‌خواهد این کار را به تنهایی انجام دهد. ظاهراً تسلا می‌خواهد خودروهای تولیدی خود را با 25 درصد مالیات روانه بازار چین کند؛ البته تسلا به این مسئله واقف است که می‌تواند با پایین آوردن هزینه تولید به سود خوبی برسد.

دولتمردان چینی با اشتیاق فراوان می‌خواهند تعداد خودروهای الکتریکی را در خیابان‌های این کشور زیاد کنند. این کشور قصد دارد در آینده‌ای نزدیک همانند فرانسه و بریتانیا فروش خودروهای با سوخت فسیلی را متوقف کند.

اخیراً کمپانی تسلا اعلام کرده بود بیشترین میزان تولید خودروهای این برند، در بازار ایالات متحده آمریکا باقی خواهد ماند.

آمارهای منتشر شده نشان می‌دهد بیش از 15 درصد درآمد کمپانی تسلا از بزرگ‌ترین بازار خودروی دنیا، یعنی چین به دست می‌آید که چیزی در حدود یک میلیارد دلار است. پس بازار چین برای تسلا بسیار پراهمیت است که قصد راه اندازی کارخانه‌ای خودروسازی در خاک چین را دارد.

منبع: motortrend