مدیرعامل شرکت سایپا دیزل اعلام کرد، بنا بر توافقات اولیه قرار است شرکت مشترک ولوو و سایپا برای تولید محصولات مشترک در ایران راه اندازی شود. بر این اساس، 75 هزارمین کامیون ولوو تولیدی در ایران با حضور مدیرعامل شرکت ولوو تراکس سوئد و مدیرعامل سایپا دیزل، به مشتری این خودروساز ایرانی تحویل داده شد. با موتوتل همراه باشید.

شرکت سایپا دیزل نماینده انحصاری کامیون ولوو در ایران است و کمپانی ولوو به طور مستقل امکان تولید خودرو در ایران را ندارد.

محمد صادقی اعلام کرد: شرکت سایپا دیزل در تلاش است با تشکیل جوینت ونچر با شرکت‌های معتبر شرایط بهتری برای مشتریان فراهم کند. او از توافق این دو خودروساز برای دست یابی به رقم 30 درصد داخلی سازی محصولات ولوو در سال آینده خبر داد و گفت: در حال حاضر میزان داخلی سازی کامیون‌های ولوو، 20 درصد است و بنا بر توافقات تا سال آینده به 30 درصد رسیده و قصد داریم سهم داخلی سازی محصولات ولوو را به 50 درصد برسانیم.

او در ادامه گفت: با توجه به مذاکرات انجام شده، در نظر داریم در حوزه صادرات محصولات ولوو به هاب منطقه تبدیل شده و این کامیون را به کشورهای CIS و شمال آفریقا نیز صادر کنیم.

مدیرعامل سایپا دیزل به جشن تحویل 75 هزارمین کامیون ولوو به مشتری اشاره کرد و گفت: تحویل این کامیون به مشتری، نقطه‌ی عطفی در روابط طولانی مدت سایپا دیزل با ولوو تراکس است.

صادقی با اشاره به همکاری بیش از 3 دهه ولوو با سایپا دیزل گفت: کمپانی سایپا دیزل در سال‌های اخیر با همکاری با ولوو سوئد با تولید محصولات کم مصرف و ایمن به مشتریان، سهم زیادی در رشد اقتصادی کشور داشته است.

او به تولید 3 مدل از محصولات ولوو در ایران اشاره کرد و گفت: هم اکنون، کامیون‌های ولوو در مدل‌های کمپرسی، باری و کشنده توسط سایپا دیزل تولید و عرضه خواهند شد. شرکت سایپا دیزل قصد دارد از اواخر آبان ماه کامیون کشنده ولوو FM 4x2 را به عنوان محصولی کم مصرف و اقتصادی روانه بازار کند.

ولوو ساخت ولوو و سایپا دیزل

ولوو ساخت ولوو و سایپا دیزل

منبع: خبرخودرو