برخی از رانندگان برای محافظت از خودروی خود در مقابل ضربات احتمالی، به بخش‌های مختلف بدنه قطعات پلاستیکی می‌چسبانند. البته این مسئله در برخی کشورها چون ایالات متحده آمریکا به چشم می‌خورد. با موتوتل همراه باشید.

به تازگی کمپانی ژاپنی تویودا گوسی (Toyoda Gosei) در پاسخ به نیاز برخی افراد، کانسپت عجیبی در نمایشگاه خودروی توکیو به نمایش گذاشته است. این خودروی عجیب و غریب با بدنه متفاوت، فلسبی 2 (Flesby ||) نام دارد. فلسبی 2 فاقد پنل های فلزی رایج بوده و از پنل های پلاستیکی نرم ساخته شده است؛ بدین ترتیب از ورود هر گونه ضربه به بدنه‌ی خودرو جلوگیری شده و با بهره‌مندی از عملگرهای الکتریکی امکان تغییر شکل نیز دارند.

خودروی پلاستیکی تویودا

جالب است بدانید، کانسپت جدید ژاپنی‌ها به ایربگ هایی روی بدنه مجهز شده تا در برخورد احتمالی با افراد پیاده از شدت آن کاسته شود.

خودروی پلاستیکی تویودا

تاکاشی ایشیکاوا (Takashi Ishikawa)، مدیر ارشد کمپانی تویودا گوسی درباره فلسبی 2 می گوید: "ایربگ ها را که معمولاً درون خودروها نصب می‌شود، در بخش‌هایی چون کاپوت یا گلگیر قرار داده‌ایم تا در هنگام تصادف از بدنه‌ی خودرو محافظت شود."

در قسمت‌های مختلف بدنه فلسبی 2، چراغ‌های LED به کار رفته و از طریق علائم، پیام‌هایی نمایش داده می‌شود.

این خودرو به منظور حرکت، به یک پیشرانه الکتریکی مجهز شده است. البته اطلاعاتی از مشخصات آن در دست نیست.

قطعاً فلسبی 2 روانه خیابان‌ها نمی‌شود، اما با ایده‌ی جالبی به تولید رسیده است. شاید تویودا گوسی با نمایش این کانسپت قصد نشان دادن توانایی‌های خود در ساخت پنل های پلاستیکی مقاوم و انعطاف پذیر را داشته است.

ایده‌ی ژاپنی‌ها در سیتروئن C4 Cactus نیز به کار رفته است. روی درب‌های این کراس اوور فرانسوی محافظ‌هایی نصب شده تا در هنگام پارک دوبل آسیبی به بدنه‌ی خودرو وارد نشود.

خودروی پلاستیکی تویودا

لازم به ذکر است، شرکت تویودا گوسی از سازندگان اصلی قطعات خودرو بوده که 43 درصد از مالکیت آن برعهده کمپانی تویوتا است.

خودروی پلاستیکی تویودا

منبع: dailymail