از چند هفته‌ی پیش پژو 2008 وارد مرحله تحویل به مشتری شده است. اکنون شرکت سازنده اعلام کرده قصد تولید بیشتری از این خودروی پرطرفدار را دارد. با موتوتل همراه باشید.

پژو 2008 اولین خودروی مشترک ایران خودرو و پژو محسوب می‌شود که پیش فروش آن از تیرماه سال جاری شروع شده و 16 هزار نفر موفق به پیش خرید این خودرو شده‌اند. به گفته‌ی کمپانی ایران خودرو، قرار بود پژو 2008 از شهریورماه به دست خریداران برسد؛ اما مشکلاتی برای تولید این محصول به وجود آمد که سبب شد اولین ثبت نام کنندگان، در مهرماه موفق به دریافت این خودرو شوند. با این اوصاف، تولید رسمی پژو 2008 از مهرماه آغاز و ایران خودرو برای تحویل خودروی موردنظر، با تأخیر یک ماهه مواجه شد.

جدیدترین اخبار اعلام می‌کند، شرکت ایران خودرو برای تأمین قطعات چند صد دستگاه پژو 2008، درخواست اعتبار کرده و به دنبال افزایش تولید این محصول برای تحویل به مشتریان است. اکنون 150 کانتینر حامل قطعات پژو 2008 وارد گمرک کشور شده و با ترخیص تدریجی آن، تیراژ این خودرو به مرور زمان افزایش خواهد یافت.

هم اکنون ظرفیت تولید پژو 2008 در شرکت ایران خودرو، چهار تا شش دستگاه در ساعت است که این رقم با تأمین تدریجی قطعات، افزایش خواهد یافت. ایران خودرو با توجه به پیش فروش 16 هزار دستگاه پژو 2008 و وعده تحویل آن طی 12 ماه، باید در هر ماه یک هزار و 350 هزار واحد از این خودرو را تحویل مشتریان دهد؛ پس روند تأمین قطعات نیازمند تسریع است.

منبع: عصر خودرو