5 خودروی کمپانی رنو در فهرست پرفروش‌ترین خودروهای شش ماهه نخست سال جاری در بازار ایران قرار گرفته‌اند. در این میان رنو کولئوس ، رتبه‌ی اول فروش را به دست آورده است. با موتوتل همراه باشید.

آمار منتشر شده از فروش خودروهای وارداتی در شش ماهه گذشته نشان می دهد پنج محصول رنو در صدر پرفروش‌ترین خودروهای این بخش از بازار قرار گرفته‌اند.

بنا بر آمار رسمی از سوی رئیس انجمن وارد کنندگان خودرو، شرکت نگین خودرو با واردات برند رنو، رتبه یک واردات خودرو در بازار کشور را به دست آورده است. نگین خودرو با کسب 32 درصد سهم واردات در شش ماهه نخست سال ، پیشرفت 20 درصدی سهم بازار در مقایسه با بازه زمانی مشابه سال گذشته را به همراه داشته است.

5 خودروی پرفروش رنو در بازار کشورمان به ترتیب شامل کولئوس، تلیسمان، کپچر، داستر و سیمبل از دو بخش سدان و کراس اوور هستند. آمارها نشان می‌دهد رنو کلئوس و رنو تلیسمان در جایگاه اول و دوم فروش خودروهای وارداتی قرار گرفته‌اند. این دو خودرو دارای زبان طراحی جدید رنو بوده و قطعاً در طراحی محصولات بعدی این برند از آن‌ها الهام گرفته می‌شود.

رنو کولئوس با پیشرانه 2.5 لیتری 4 سیلندر و جعبه دنده 7 سرعته و سیستم انتقال نیرو دو دیفرانسیل 4WD ، به عنوان یک کراس اوور قدرتمند با سواری فوق‌العاده شناخته می‌شود.

رنو تلیسمان با داشتن ظاهر شیک و زیبا ، پیشرانه‌هایی با قدرت 190 اسب بخار 4 سیلندر توربو و گیربکس 7 سرعته دوکلاچ و قیمت مناسب توانسته نظر مشتریان زیادی را به خود جلب کند.

نگین خودرو دو محصول پرفروش رنو، تلیسمان و کولئوس را به ترتیب با قیمت 201  و 218 میلیون تومان به صورت نقدی و اقساطی عرضه می‌کند.

با این حساب نگین خودرو توانسته در بازار خودروهای وارداتی از هیوندای ، کیا و دیگر رقیبان خود پیشی بگیرد و در رتبه نخست دیده شود. اکنون این شرکت صدرنشین فروش در دو بخش SUV با رنو کولئوس و سدان با رنو تلیسمان است.

منبع: مهرنیوز