اخیراً شورلت بولت رقیبی سرسخت برای مدل 3 تسلا به‌حساب می‌آید، چرا که این خودرو با فروش فوق‌العاده‌ای رو به رو شده، اما مدل 3 تسلا همچنان با فروشی ناچیز دست به گریبان است. با موتوتل همراه باشید.

جنرال موتورز اعلام کرد در طی اکتبر سال جاری در حدود 2781 دستگاه شورلت بولت به فروش رسیده که رکوردی قابل توجه برای این خودروی برقی است. اکنون فروش این خودرو از تابستان گذشته با ورود به بازار آمریکا، افزایش یافته است. کمپانی شورلت ادعا کرد از سپتامبر 2017 میلادی، خودروی بولت در تمام شهرهای آمریکا عرضه می‌شود.

از سوی دیگر، کمپانی خودروسازی تسلا مدعی شد در سه ماهه سوم سال جاری 1500 دستگاه مدل 3 عرضه می‌کند و این رقم تا پایان سال به 5 هزار دستگاه در هر هفته در کارخانه‌ی Freemont کالیفرنیا می‌رسد. البته تسلا در دست یابی به هدف خود دچار شکست شده، چرا که این خودروساز در سه ماهه مذکور موفق به عرضه 222 دستگاه مدل 3 شده و فروش 85 درصدی آن به تحقق نپیوسته است.

جدیدترین اخبار اعلام می‌کند مونتاژ اتوماتیک مدل 3 تسلا هنوز کامل نشده است. البته تسلا سفارش خط مونتاژ دوم برای مدل 3 را لغو کرده که انتظار می‌رفت تولید 5 هزار دستگاه در هفته را محقق کند. با این حساب، تسلا مجبور شده هدف تولید مدل 3 را سه ماه به تأخیر بیندازد. این خودروساز معروف می‌گوید تولید آن در اواخر نیمه اول 2018 میلادی شروع شده و قطعاً کمتر از 5 هزار دستگاه نخواهد بود. اکنون تسلا عرضه مدل 3 هایی که برای سه ماهه سوم سال جاری برنامه ریزی شده بودند را هم به تعویق انداخته است.

در حال حاضر شورلت بولت در ماه اکتبر از فروش مدل 3 تسلا جلو زده، همچنین از مدل‌های S و X هم پیشی گرفته است.

منبع: خبرخودرو