به‌تازگی نیسان پاترول مدل 2018 وارد بازار استرالیا شده و از ورود تکنولوژی جدیدی به این خودرو خبر داده می‌شود. ظاهراً شرکت سازنده خودروی جدید خود را به تکنولوژی آینه دید پشت دیجیتال مجهز کرده است. با موتوتل همراه باشید.

این تکنولوژی جدید که آینه دید پشت هوشمند (I-RVM) نامیده می‌شود، به راننده امکان می‌دهد محیط اطراف خود را فراتر از صندلی‌های ردیف دوم و سوم ببیند و به لطف این تکنولوژی دید بهتری خواهد داشت.

سیستم جدید نیسان پاترول مدل 2018 دارای یک مانیتور LCD است که در آینه دید پشت به کار رفته تا دیدی بدون محدودیت برای راننده فراهم کند. جالب است بدانید، این سیستم امکان خاموش و روشن شدن از طریق یک دکمه در زیر آینه را دارد.

Rebecca Williams، مدیر ارتباطات نیسان در استرالیا اعلام کرد: "ایمنی اصلی‌ترین فاکتور در زمان خرید است و اکنون کمپانی نیسان در این زمینه به پیشرفت رسیده است."

او در ادامه گفت: "کاری که آینه دید پشت هوشمند انجام می‌دهد، هوشیاری به سبکی جدید است. اگر صندلی‌های عقب پر از سرنشین باشد و خودرو تا سقف پر باشد، باز هم راننده دید عالی از پشت خودرو خواهد داشت. این مسئله سبب آرامش راننده می‌شود. آینه دید پشت هوشمند در نسخه‌ی جدید پاترول Ti-L ارائه می‌شود که در حدود 88990 دلار قیمت دارد. این خودرو از سیستم‌های کمک راننده‌ای چون کمک نقاط کور، هشدار برخورد از جلوی هوشمند، هشدار تغییر مسیر و کمک مسیر و سیستم دوربین 360 درجه بهره می‌برد. از دیگر امکانات نسخه‌ی ممتاز پاترول Ti-L می‌توان به کروز کنترل انطباقی و کمک پارک هوشمند اشاره داشت.

البته تغییراتی هم در طراحی این خودروی جدید به چشم می‌خورد؛ اکنون این خودرو دارای سپر جلوی اصلاح شده، جلو پنجره جدید، قاب چراغ‌های مه شکن و رینگ‌های آلیاژی 18 اینچی است. در کابین خودرو سیستم سرگرمی 8 اینچی بصری‌تر و دو پورت اضافه USB در پشت کنسول وسط برای صندلی‌های ردیف دوم تعبیه شده؛ هر چند نسخه ممتاز پاترول Ti-L از دو نمایشگر بزرگ 8 اینچی در بخش سیستم سرگرمی عقب بهره می‌برد.

تمام مدل‌های نیسان پاترول 2018 از موتور 5.6 لیتری V8 با قدرت 298 کیلووات و گشتاور 560 نیوتون متر قدرت می‌گیرند که نیروی آن از طریق گیربکس اتوماتیک هفت سرعته به چرخ‌ها منتقل می‌شود.

منبع: خبرخودرو