کمپانی تسلا در تولید خودروی مدل 3 با ضرر مالی میلیون دلاری رو به رو شده است. جدیدترین اخبار اعلام می‌کند کارخانه گیگافکتوری تسلا در نوادا نتوانسته باتری‌های موردنیاز این خودرو را تأمین کند. با موتوتل همراه باشید.

شرکت تسلا در اوایل هفته جاری اعلام کرد در سه ماه نخست سال 2017 میلادی، متحمل ضرر 619 میلیون دلاری شده است. این خودروساز در تولید 1500 دستگاه از خودروی مدل 3 موفق نبوده و تنها 260 دستگاه از این خودرو تاکنون از خط تولید بیرون آمده است.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا اعلام کرد رسیدن به هدف تولید 1500 دستگاه مدل 3، به سال 2018 میلادی موکول می‌شود. او در ادامه گفت: "در تولید جدیدترین خودروی تسلا که ارزان‌ترین آن‌هاست، مشکل ایجاد شده است. دلیل مشکلات تولید در حین هدف گذاری برای حجم تولید بالای محصول است که پیش بینی برای زمان بندی‌ها را مشکل می‌کند. ما در حین تولید مدل 3 با مشکلات عدیده‌ای برخورد کرده‌ایم که روند سرعت بخشیدن به تولید این محصول را مسئله ساز می‌کند."

اصلی‌ترین دلیل سرعت پایین تولید مدل 3 تسلا این است که کارخانه گیگافکتوری تسلا در بیابان‌های نوادا نتوانسته باتری‌های موردنیاز این خودروها را تأمین کند، به همین خاطر شرکت سازنده مجبور شده روند تولید باتری‌های مدل سه را کاملاً تغییر دهد.

البته ایلان ماسک نگاه خوش بینانه ای به این قضیه دارد و می‌داند چه تغییراتی باید در شرکت اعمال شود. البته نمی‌توان تمام مشکلات را به گردن مدل 3 انداخت، زیرا با وجود رشد 30 درصدی، سود خالص تسلا در طی 12 ماه گذشته نسبت به بازه زمانی مشابه سال گذشته، عدد 3 میلیارد دلار را نشان می‌دهد، این در حالی است که درآمد این شرکت با سرعتی مشابه خودروهای فرمولا در حال خرج شدن است.

منبع: دنیای خودرو