بوگاتی شیرون، فوق‌العاده‌ترین و خاص‌ترین ابر خودروهای دنیاست. اکنون اولین نمونه دست دوم این خودرو با قیمتی بسیار بالا، در بریتانیا به فروش گذاشته شده است. با موتوتل همراه باشید.

همیشه در بازار خودرو رسم بر این است با خروج خودروی صفر کیلومتر از نمایندگی، به طور قابل توجهی از قیمت آن کاسته می‌شود؛ اما بوگاتی شیرون یکی از استثناهاست و هنوز هم به عنوان گران‌ترین ابر خودروها شناخته می‌شود.

اولین نمونه‌ی دست دوم بوگاتی شیرون برای فروش وارد نمایشگاه خودروی رومنز در شهر ساری انگلیس شده است. جالب است بدانید این خودروی دست دوم قیمت بیشتری نسبت به یک بوگاتی شیرون صفر کیلومتر به میزان یک میلیون پوند (1 میلیون و 320 هزار دلار) دارد. در حال حاضر، این ابر خودروی دست دوم که سرعت آن به 420 کیلومتر در هر ساعت می‌رسد، سه میلیون و 600 هزار پوند (4 میلیون و 780 هزار دلار) قیمت گذاری شده است.

نمونه دست دوم بوگاتی شیرون

این بوگاتی شیرون سیاه رنگ، اولین نمونه وارد شده به بریتانیا به حساب می‌آید. با توجه به تولید 500 دستگاهی این خودرو در طی 10 سال، انحصاری بودن بوگاتی شیرون اثبات می‌شود.

این خودروی دست دوم بدون داشتن امکانات معمولی هم استثنایی است؛ البته صاحب آن، از پوشش چرم و فیبر کربن کابین با قیمت 53 هزار پوند (70 هزار و 400 دلار) و صندلی‌های فیبر کربنی به قیمت 16 هزار پوند (21 هزار و 250 دلار) استفاده کرده است. قیمت این آپشن ها بسیار بالاست، اما با توجه به سود یک میلیون پوندی آن بعد از فروش، سرمایه گذاری خوبی محسوب می‌شود.

اقدام نمایشگاه رومنز برای فروش بوگاتی شیرون چندان هیجان انگیز نیست، زیرا این گالری امسال یک دستگاه مازراتی MC12 و دو دستگاه فراری لافراری را هم با قیمتی در حدود 3 میلیون پوند (3 میلیون و 980 هزار دلار) به فروش رسانده است.

تام جاکنلی، مدیر گالری رومنز می‌گوید: "با این که موجودی بوگاتی شیرون به اتمام نرسیده، اما اگر همین امروز یک دستگاه ثبت کنید، باید 3 تا 4 سال منتظر بمانید تا این خودرو به دستتان برسد. پس اکنون فرصت خرید سریع یک دستگاه بوگاتی شیرون را در اختیار یک مشتری می‌گذاریم. مسلماً برای استفاده از این فرصت بی‌نظیر، باید هزینه زیادی هم پرداخت کرد.

همیشه خودروهای بی‌نظیری وارد نمایشگاه ما می شود؛ اما بوگاتی شیرون فوق‌العاده‌تر است. این خودرو در بازار جهانی بی‌نظیر است و ما اکنون خرسندیم که اولین نمونه‌ی دست دوم آن را وارد بازار می‌کنیم."

منبع: زومیت