به تازگی دو خودروی کیا سول و اسپرتیج مدل 2018 بالاترین امتیاز ایمنی را از سازمان بیمه ایمنی جاده‌ها در ایالات متحده آمریکا کسب کردند. با موتوتل همراه باشید.

هر دو کراس اوور کیا بالاترین امتیاز IIHS یعنی Top Safety Pick+ را به خود اختصاص دادند. این امتیاز فوق‌العاده به خودروهای سول مجهز به بسته ارتقایی Primo Lit اختصاص دارد که دارای چراغ‌های جلوی Extra-bright high-intensity discharge هستند. علاوه بر آن، این امتیاز به خودروهای اسپرتیجی نیز اختصاص یافته که بعد از ماه ژوئن 2017 تولید شده و به چراغ‌های جلوی HID جدید در نسخه‌های SX توربو و بالاتر مجهز می‌شوند.

Orth Hedrick، مدیرعامل کیا موتورز آمریکا اعلام کرد: "خط تولید کلاس جهانی کیا به افزایش کیفیت، اعتبار و ایمنی می‌پردازد و کسب امتیاز ایمنی Top Safety Pick Plus از IIHS برای کیا سول و اسپرتیج نشان دهنده بهبود مستمر و تلاش بی‌وقفه کیا برای ارتقای قابلیت‌های ایمنی است."

خودروها برای دریافت امتیاز Top Safety Pick+ باید امتیاز خوبی را در هر پنج تست تصادف IIHS کسب کرده و امتیاز بالایی را برای سیستم پیشگیری از تصادف دریافت نمایند. علاوه بر آن، خودرو باید امتیاز قابل قبولی نیز برای تست چراغ‌های جلوی خود کسب کند. پیش از این چهار خودروی دیگر کیا از جمله Forte، اوپتیما، کادنزا و سورنتو نیز به این امتیاز دست یافته‌اند.

منبع: خبرخودرو