چند روز قبل در موتوتل گفتیم، شرکت خودروسازی تسلا در تولید مدل 3 با مشکل مواجه شده و نتوانسته به زمان بندی موردنظر خود برسد. با موتوتل همراه باشید.

بنا بر گزارش منتشر شده توسط خبرگزاری بلومبرگ، کمپانی تسلا برای جبران ضررهای مالی خود، شرکت پربیکس (Perbix) را خریداری کرده است. لازم به ذکر است، این شرکت در حوزه تولید ماشین‌های اتوماتیک برای خط مونتاژ فعالیت داشته و از سه سال قبل از تأمین کنندگان اصلی تسلا به حساب می‌آید.

ایلان ماسک وعده داده بود ضرر 600 میلیون دلاری تسلا را جبران می‌کند، اکنون عده‌ای این خرید را توسط ایلان ماسک هوشمندانه می‌دانند، زیرا به این مسئله واقف است تسلا به تنهایی قادر به حل مشکلات مربوط به تولید مدل 3 نخواهد بود.

ضرر مالی تسلا در کنار فشارهای وارد شده از سوی خریداران و سهامداران، شرکت خودروساز را در شرایط بدی قرار داده است. اگر تولید و عرضه مدل 3 تسلا شتاب نگیرد، این شرکت در ماه‌های آتی با وضعیت نامطلوبی رو به رو خواهد شد.

مسئولین تسلا قصد دارند ظرفیت تولید مدل 3 را به ده هزار دستگاه در هفته برسانند. این در حالی است که در سه ماهه سوم سال جاری تنها 260 دستگاه از مدل 3 عرضه شده، اما برنامه ریزی‌ها نشان از آن دارد باید 1500 دستگاه از خودروی موردنظر به مشتریان تحویل داده می‌شد.

بدنه مدل 3 تسلا برخلاف مدل S و X که تنها از آلومینیوم ساخته می‌شود، از آلومینیوم و دیگر آلیاژها تشکیل شده، به همین خاطر بدنه خودروی جدید تسلا به دلیل بهره‌مندی از آلیاژهای متفاوت نیاز به جوشکاری بیشتری دارد.

تسلا در سال‌های اخیر ثابت کرده به خوبی از شرایط سخت گذر می‌کند و اکنون خرید کمپانی پربیکس یکی از این راه حل‌هاست که می‌تواند تسلا را از "جهنم تولید" نجات دهد.

هنوز هیچ یک از دو شرکت در مورد رقم قرارداد و جزئیات آن حرفی نزده‌اند.

تسلا مدل 3

تسلا مدل 3

تسلا مدل 3

تسلا مدل 3

تسلا مدل 3

تسلا مدل 3

منبع: carbuzz